Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségemmel függhet össze?

Pánikbetegségemmel függhet össze?

Figyelt kérdés

Legelőször el kell mondjam, sokszor bármely életterületről kiragadok dolgokat és azokon rágódom sokáig, amin mások nem akadnak ki általában. Most szintén ez van, párkapcsolat terén..

Régen 14 éves koromtól voltak próbálkozásaim, de azok nem nevezhetőek járásnak.

16 éves koromban lett egy komoly kapcsolatom (monogán típus vagyok, a kalandok sosem érdekeltek), ami 2,5 évig tartott.. Ő vette el a szüzességem. Ellentétei voltunk egymásnak, szerintem csak a szex tartott minket össze. De én szerettem jobban, "vak" voltam, hogy végre van valakim. De mindenki más látta, hogy csak kihasznált és manipulálta az érzéseim. Ráadásul belevitt dolgokba, amiket máig bánok és nagy traumát okoztak nekem.

Mikor vége lett ennek, (végre..) lett egy újabb kapcsolatom, ami lassan 3 éve tart.. Nagyon sokban hasonlítunk egymásra (Vallás, (mondjuk ő katolikus, én evangélikus szemléletű, de ebből nem volt probléma), személyiség, gyermekkor, kutyák iránt való szeretet és egyéb állatok iránt, világnézet, hasonló filmeket szeretünk, szeretünk moziba járni, bringázni, de nem szeretünk eljárni szórakozóhelyekre, csak néhány baráttal találkozni, szeretünk együtt hülyéskedni, és még sorolhatnám a hasonlóságokat.. De van 2 dolog, ami szorongást okoz nekem mostanában. Egyik, hogy őt nagyon érdekli a történelem,(régebben történész akart lenni, de kereset szempontjából vendéglátásban helyezkedett el)szeret utánaolvasni sok dolognak, de engem ez annyira nem érdekel, engem csak a történelmi filmek érdekelnek és a művészeti korok.. A másik, hogy kicsit hazafiasabb típus és szeret a politikáról beszélni, ami engem néha fáraszt.. Én is imádom a hazámat, nem azt mondom.. Lehet nevetségesen hangzik, hogy ezeken a kis dolgokon rágódom, de ezek minden év őszén törnek rám, tavasszal és nyáron mintha mi sem történt volna.. Emiatt régen, majdnem szakítottam 2x vele.. Pedig nagyon szeretem, és el szeretném felejteni ezt a kis különbséget köztünk. Sajnos folyton otthon vagyok a betegségem miatt és van időm gondolkodni mindenfélén.. Van hobbim, ami lekötne, de sokszor még ahhoz sincs kedvem.. Hogyan tudnám végre elfelejteni ezt a dolgot és nem ezen rágódni? Szerintem a betegségem befolyásolja ezeket a túlzó dolgokat, nem tudom mással volt-e hasonló dolog..


2011. nov. 19. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Sajnos folyton otthon vagyok a betegségem miatt és van időm gondolkodni mindenfélén."


Igen, kedves kérdező, ezek a betegségeddel összefüggő dolgok. Normális esetben ezek lényegtelen különbségnek számítanak, meg nem is volna jó, ha az ikertestvéred udvarolna neked. Kell, hogy legyenek különbségek, eltérések. Mellesleg jársz valamilyen kezelésre?

2011. nov. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Járok pszichiáterhez több éve.. De ott ugye csak minimális beszélgetés van, főleg gyógyszeres kezelés megy, nem sok sikerrel..Most mélyponton vagyok megint.. Terápián is gondolkodtam mostanság..
2011. nov. 20. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha lenne kedved levelezi, írjál. Én egy gyógyult pánikbeteg vagyok, szívesen meghallgatlak, esetleg tapasztalatokat is cserélhetünk.

2011. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!