Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy tűztök ki célokat,...

Ti hogy tűztök ki célokat, magatok elé? Normális ez így?

Figyelt kérdés

Pár éve még én is jól éreztem magam a őrömben.Olyan voltam mint általában a fiatalok, tele élettel. És voltak céljaim is.


Kb. 1,5 éve vagyok munkanélküli, és tönkrement a kapcsolatom is. Olyan védekezési mechanizmust dolgoztam ki magamnak, hogy akkor inkább ne legyenek céljaim, mert úgyis máshogy alakul az élet.


Aztán rájöttem, hogy ez egy rossz irány, mert akadályoz a munkakeresésben, a mostani újra tanulásban, ha beteg vagyok a gyógyulásban, és abban, hogy élvezzem az életet.


Mégse tudok célokat megfogalmazni. Hozzászoktam már, hogy nincsenek, és ha valami eszembejut, amiért küzdhetnék, elhesegetem magamtól. Nem igazán merek túl sok mindent elvárni az élettől.


Nemsoká lesz egy műtétem, és félek ez akadályozni fog a gyógyulásban.


Most esti iskolán tanulok, de mivel ezzel sincs túl sok célom, motiválatlan vagyok, és sokszor nem megy a tanulás.


Hogyan tudnám megváltoztatni ezt?

újra célokat kitűzni magam elé?


2011. nov. 6. 08:22
 1/4 anonim válasza:

Kegyetlen tud lenni, ha az embernek nincsen munkája, ez próbára teszi a legmagabiztosabbak önérzetét is. Na de ahogy mondani szokták, ilyenkor kell csak igazán az eltökéltség és a motiváció, hogy az ember minden esélyt megadjon magának arra, hogy kimásszon a gödörből.


Annak, hogy nincs munkád, vannak pozitív oldalai is: például ahelyett, hogy napi 8-10 órán át valami agyatlan robotmelót végeznél, egy csomó időt szánhatsz az értelmes dolgok tanulására, növelve ezzel az esélyedet, hogy később tényleg neked való munkát találj - én legalábbis erre használtam a munkanélküliséget (feltéve, hogy biztosítva van a minimális életszínvonal, mert másként nyilván muszáj mihamarabb munkába állni, akármilyen melóról legyen is szó).


Ha célokról van szó: ki kell találnod, hogy mit akarsz kezdeni magaddal, aztán pedig ehhez tartani magadat. Enélkül az ember nem találja a helyét a világban.

Aztán persze mindig jó, ha kidolgozol egy hosszú távú stratégiát, egy távlati tervet, aminek a végén ott van az áhított munka/vállalkozás/meggazdagodás stb. A legjobb, ha le is írod, milyen lépések lesznek szükségesek ahhoz, hogy eljuss a megvalósításig: pl. ha valaki számítógépes játékokat szeretne fejleszteni, az indulásként mondjuk beiratkozik egy tanfolyamra, könyveket olvas és otthon is képzi magát, aztán megpályáz egy kezdők számára kedvező munkát, ami még nem feltétlenül kapcsolódik szorosan a vágyai melójához, de sokat tanulhat belőle. Ha tartja magát a tervéhez, és a terve jó volt, akkor pár év, és egy menő fejlesztőcégnél találja magát.


A távlati célokat pedig érdemes lebontani sok rövidtávúra, hogy már út közben is legyen sikerélménye az embernek azáltal, hogy eléri ezeket. Ezeknél a kisebb céloknál nem kell elvetni a sújkot, jobb, ha viszonylag könnyen teljesíthetőek, így aztán ha marad még energia, nyugodtan túl lehet teljesíteni őket, ami aztán még jobb érzés :) Ilyen cél lehet például havi 2 könyv elolvasása, vagy adott tanfolyam adott minősítéssel való elvégzése, ilyesmik.


Szerintem ha tudod, mit akarsz a világtól, és hajlandó is vagy tenni azért, hogy megkapd, ami neked jár, akkor az önérzeted is hamar rendbe jön. De mindennek az alapja a tervezés: az első lépésnek az iránya, és nem a hossza a fontos. :)

2011. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor ha te is így érze, szeretném megragadni az alkalmat, hogy üdvözöljelek a Nagy Magyar Valóságban! :P Ha itt nemmegy, menj külföldre: Angliában már havonta kijárva is jobban megéri dolgozni mint itthon!
2011. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Próbálom összeszedni magam. De sokszor a környezetem is lehúz, ha kitűzök valamit magam elé, pl. tanfolyamra járok, és azt mondják, hogy ennek nincs értelme.

Viszont én nem érzem azt, hogy külföldön olyan jó lenne minden. Magyarországon is van, akikneknek jól bejön az élet, van akiknek pedig külföldön se.

2011. nov. 28. 08:19
 4/4 anonim válasza:

11-11 21:54 válaszolónak

---> magasan a leghasznosabb a válaszod szerintem. Hasonló cipőben vagyok mint a Kérdező, keresem magam az Életben kisebb-nagyobb sikerrel. Jelenleg talán nincs is igazi életcélom, (gyáva vagyok nem merek kezdeményezni). Ami, 18 évesen szerintem nagy szégyen.

Jelenleg 8 általánossal rendelkezek és nincs munkám se, ami külföldet illeti onnan jöttem haza, mert mindennél fontosabbnak találtam a szeretteim és barátaim.

Mindenesetre, szívből kívánom Neked Kedves Kérdező hogy találd meg, ebben a néha brutálisnak is tűnő gyönyörű Életben magad! Üdv. 18/F

2011. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!