Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogproblémára teljesen...

Drogproblémára teljesen anonim megoldási lehetőséget ismertek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet röviden, hogy egy élsportoló, eléggé ismert, ámde "vicces módon" 2 éve elég szépen anyagozó srác haveromról van szó, és már az országot körbetelefonálta mindenféle drogmegelőző ill. drogambulanciák miatt, és talált is, na de az első kérdés, ami miatt kapásból elúszik neki minden lehetőség, hogy "neve?" "TAJ-száma?", és puff, vége is, telefon letéve, mert hát így élsportolóként nem engedheti meg magának, hogy pl. egy kórház hivatalos nyilvántartásában ilyen problémával beazonosíthatóan szerepljen.

Tud bárki olyan helyet, ahol anonim módon működik a "leszokás" vagy minek nevezzem ezt, mert nagyon le szeretne a haverom, de az említett ok miatt igen kilátástalannak tűnik a dolog, ráadásul minden héten a világ más pontján van vagy edzőtáborban vagy versenyen, szóval érthető, hogy nem szeretné, ha ketté törne emiatt a jelenleg igen magas szintű sportkarrierje.


Egy kérés:

A kérdésem NEM FAKE !! Bármilyen paradox is, hogy egyszerre élsportoló, és egyszerre szerhasználó is, hát sajnos ez a realitás, és most akkor emiatt még kimászni se tud belőle, pedig szeretne.


Netalántán egy szakembernek valami ötlete? Vagy aki a témában bármilyen módon érintett, tud valamit tanácsolni?


2009. máj. 3. 12:37
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szóval ismert személy.Amúgy mind a kettőben van gyakorlatom:élsport és anyagozás.Egyet nem értek:telefonon nem mondja meg a nevét ill. TAJ számát, ugyanakkor ha eaz adatok nem kerülnének regisztrációba, akkor elmenne egy ilyen intézménybe?Ezt légyszí magyarázd el,mert ez így nem oké nekem.DE hiszek neked.Tudod a drogok előbb-utóbb, de inkább előbb kiütik az embert, még egy jó erőlétben lévő spotolót is.Szóval az edzéseken az eredménye gyengülni fog, és ha ő tényleg ennyire jó,akkor gondolom az edzője nem kevés figyelemmel kíséri az edzettségi állapotát, még akkor is rájönnek, ha erőnövelő szereket szed(dopping).
2009. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

19:38

Megragadtad a lényeget, csak rosszul közelíted meg. Hát éppen ez az, hogy emiatt nem menne el, nyilván se név se taj-szám se semmi ...


Na meg naiv is vagy ám eléggé, nem tudom mennyire vagy ill. voltál benne az élsportban, de tudod már ifi-válogatottaknak is nyomatják a dolgokat, na én nem is írom mit hogyan mert aztán én leszek a rossz. Lényeg, hogy aki ma bent akar maradni a körben, az elvárt szinten, annak "csak úgy magától" ez már nem megy. Aztán mindenki gondolja hozzá, amit szeretne. Hinni pedig nem kötelező, én úgyis hazudok, ez már kiderült.

Háááátt sokszor a valóság a legabszurdabb ....

2009. jún. 9. 11:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Értelek, csak nehéz ez így nagyon. Nézd én sportpszichológusként mozgok bizonyos sportág válogatott köreiben is, és tudom jól mi folyik, a srácok elmesélnek nekem olyanokat is, amitől égnek áll a hajam. Tudom azt is, hogy egy bizonyos szint után már az edző-sportoló viszony olyan, hogy nem igazán az edző diktál, bármilyen furcsa, ez így van. Úgyhogy megértelek, valószínű a válaszolók többsége nincs napi kapcsolatban válogatott élsportolókkal.

Ennek ellenére nem tudom mit ajánljak neked. Magán úton a ...-ás nem megy (ha csak nem feketén, itt az sem kizárt, nyilván tudod te is), na most láttam én már sok csodát, de nehéz helyzetben vagy.

Írj privát emailt, ha gondolod!

2009. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyira egyértelmű, hogy az a haverod Te vagy :)
2010. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!