Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogproblémára teljesen...

Drogproblémára teljesen anonim megoldási lehetőséget ismertek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet röviden, hogy egy élsportoló, eléggé ismert, ámde "vicces módon" 2 éve elég szépen anyagozó srác haveromról van szó, és már az országot körbetelefonálta mindenféle drogmegelőző ill. drogambulanciák miatt, és talált is, na de az első kérdés, ami miatt kapásból elúszik neki minden lehetőség, hogy "neve?" "TAJ-száma?", és puff, vége is, telefon letéve, mert hát így élsportolóként nem engedheti meg magának, hogy pl. egy kórház hivatalos nyilvántartásában ilyen problémával beazonosíthatóan szerepljen.

Tud bárki olyan helyet, ahol anonim módon működik a "leszokás" vagy minek nevezzem ezt, mert nagyon le szeretne a haverom, de az említett ok miatt igen kilátástalannak tűnik a dolog, ráadásul minden héten a világ más pontján van vagy edzőtáborban vagy versenyen, szóval érthető, hogy nem szeretné, ha ketté törne emiatt a jelenleg igen magas szintű sportkarrierje.


Egy kérés:

A kérdésem NEM FAKE !! Bármilyen paradox is, hogy egyszerre élsportoló, és egyszerre szerhasználó is, hát sajnos ez a realitás, és most akkor emiatt még kimászni se tud belőle, pedig szeretne.


Netalántán egy szakembernek valami ötlete? Vagy aki a témában bármilyen módon érintett, tud valamit tanácsolni?


2009. máj. 3. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Menjen el pszichológushoz.

(Nem egészen értem egyébként a dolgot, én is sportoltam elég eredményesen, a legegyszerűbb doppingtesztben is minden teljesítményfokozót néznek, amfetamint, kokaint, marihuánát...stb. Sportolóként már egy országos bajnokságon is lebukna.)

2009. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A marihuána nem teljesítményfokozó, sőt. Ennyit a hozzáértésedről. Nem kötekedni kellene hanem a kérdésre válaszolni. A pszichológus nem megoldás drogproblémára. Attól függ, hogy mit szed az illető, legyen ő most tényleg élsportoló, vagy legyen kamu a dolog, teljesen LÉNYEGTELEN.

Néhány drogambulancia, érdeklődj telefonon, mennyire anonim: [link]

2009. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én első

A gátlásokat oldó, lazító szerek teljesítményfokozónak minősülnek. Végigcsináltam jónéhány doppingtesztet és megkaptam az eredményt, tehát látom, hogy mit néznek.

(Egyébként marihuánával több atléta bukott már meg. Versenyidőszakon kívül nem tilos, ezért mentették fel Phelpset, de ha versenyen mutatják ki akkor doppingnak számít)

2009. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen aki érdemben válaszolt, majd próbáljuk akkor ezt is, bár hát már sztem 20-at végig hívott a srác és mindenhol TAJ számot kértek kapásból, de oké, nem adjuk fel.


Na erre pedig külön számítottam, hogy páran jönnek majd azzal, h kamukérdés, elárulom, nem kamukérdés, bárcsak az lenne, és azt is, hogy bizony vannak olyan nem is akármilyen szerek, amiket baromira nem mutatnak ki ezek a tesztek. Úgyhogy aki ezt gondolja, az vagy nem ért hozzá vagy nemtom, vagy csak kötekedik. Tudod, meglepődnél, ha megtudnád kiről van szó, és én mint az egyik legjobb haverja, azt hiszem mindent tudok róla, így ezt is, ezért is próbálok én is neki segíteni, de eddig nem sok sikerrel, nagyjából ott tart, hogy kezdi feladni, mivel hónapok óta nem talál anonim helyet, ha pedig névhez kötött, az eleve kilőve, de nagyon messziről, gondolom ez érthető. Nem akarok megnevesíteni nyilván senkit, de ugye elég furcsa lenne, ha kiszivárogna, hogy PÉLDÁUL (csak a példa kedvéért, nem pedig mert ez igaz lenne) X Y olimpiai bajnokunknak milyen problémái vannak, hátha ennek még írásos nyoma is marad valahol .... tehát ezért nem megy sajnos a dolog.


Igen ám, de nem szeretném, hogy feladja, bízom benne, hogy találunk neki valamilyen megoldást, bár lehet hogy csak álmodozom, és a valóság ennél brutálisabb, de arra meg akkor ő fog rá menni. Az ő esetében evidens, hogy előbb köti fel magát, minthogy névvel regisztrálva valami ilyesmi helyre elmenjen.

Hát elég szomorú, de sajnos az igazság csupán.


Köszi még 1x, ha valakinek van még tippje, írja nyugodtan, ezekből sosem elég.

2009. máj. 3. 15:44
 5/14 A kérdező kommentje:

ja még annyi, nézzétek, ő olyan szinten van, hogy pl. ilyen teszteket ha kedve van megcsinál, ha nincs kedve, elküldi a sportorvost az anyjába ... szóval na nemtom, csak azt szeretném érzékeltetni, náluk már kicsit másképp megy ám ez a dolog, az ő köreikben a sportorvos is körbeugrálja minden kívánságaikat, és egyértelmű, hogy az van, amit ők akarnak.

Na így lehet hogy érthetőbb, miért is nem akar "átlagos", névhez kötött helyre menni, nem dicsőíteni akarom, de egyszerűen nem teheti meg! Ennyi. Sokaknak, nekünk átlagembereknek furcsa, de amiket meg néha mesél nekem, bizonyos dolgok hogyan is zajlanak náluk, nos az nem a mi világunk, az a helyzet.

Még egyszer mondom, ez nem kamukérdés, és én meg nem felvágok, csak próbálom szemléltetni mi is a probléma, meg hát nekem amúgy sincs mire felvágnom, csak idegesít ez a "kamukérdés"-dolog, de nagyon.

2009. máj. 3. 16:12
 6/14 anonim ***** válasza:

én első


Na azért most túlzol. Az ember a sportorvost egy doppingtesztnél nem küldheti el az anyjába.

Nálunk is WADA bármikor megjelenhetett bejelentés nélkül mintát venni. Ha nem állok azonnal a rendelkezésükre, akkor úgy vágnak ki, hogy a lábam nem éri a földet. (Gondolj már arra amikor a Kovács Ági 2 órával később adott csak mintát neki.) Egy bajnokság után ott várnak az orvosok, a nemzetközi megfigyelővel és leveszik a mintát. A saját orvossal még lehet szórakozni, de a hivatalossal, a WADA-s megfigyelővel nem.

A keretorvos is levesz mintát legalább havonta, nem csak doppingra, hanem mindenre. Őpedig, ha nem is veri meg a nagyharangot, de az edzőnek szól, ha baj van, mert nem akarják, hogy egy nemzetközi versenyen megbukj.

Ne mesélj már hülyeségeket.


Egyébként nem értem, kb 200 magánprakszissal rendelkező pszichológus van Budapesten, egyik sem kér TAJ számot, csak fizetni kell a kezelésekért.

2009. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Értsd már meg hogy drog problémán egy pszichológus nem segít!!!
2009. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én első

Csak pszichológus vagy pszichiáter segít, úgy hívják, hogy addiktológus. Pszichológus és pszichiáter is szakosodhat szenvedélybetegekkel foglalkozónak. K

Pszichiáterre akkor lenne szüksége, ha már a normális életvitelre is alkalmatlan, de ez a leírtak alapján még nem áll fenn. Tehát addiktológiára szakosodott pszichológus.

Keress rá a neten és találni fogsz elég sok magánrendelést.

2009. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó, akkor azt a részét, ami hihetetlen, hagyjuk, nem akarok erőltetni semmit, hidd el, úgy van ahogy írtam, de mindegy.


Na most köszi a segítséget, de pszichológus valóban nem tud ezzel mit kezdeni, a pszichiáterek magánrendelésben is (többnél is megfordult már) kifejtették röviden, hogy ilyennel nem foglalkoznak, és mellesleg ugye aki tudja esetleg ennek a folyamatát, az azt is tudja, hogy ez csakis intézményesített keretek között azaz kórház részekén működhet, hiszen ...... szal magánrendelésen nincsen pl a pótszer amivel ugye szépen fokozatosan csökkenteni szokták, aztán jó esetben elhagyni a szert. De magánrendeléseken ilyet nem lehet csinálni, még addiktológusnak se, legalábbis hivatalosan. Na most aztán esetleg hogy feketén mi mehet és mi nem, azt meg nem tudom.

Higgyétek el, hónapok óta kajtatunk mindketten úgymond a megoldás után, de teljes képtelenségnek tűnik.


Úgy tűnik, olyan addiktológus aki ebben tevékenykedne, nem látogatja ezt az oldalt sajnos. De azért még várjunk, hátha ...

Illetve aki belinkelte a címtárat, na azokat majd holnap körbetelefonáljuk, köszi!

2009. máj. 3. 20:20
 10/14 A kérdező kommentje:

17:53

ne hari, én nem akarlak megbántani, se veszekedni, de nagyon nem úgy vannak a dolgok, ahogyan te azt írod ...

2009. máj. 3. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!