Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy leküzdjem a...

Mit tegyek hogy leküzdjem a félénkségemet?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok.Gyerekkorom óta betegesen zárkózott vagyok.Emiatt nem mondhatnám hogy vannak barátaim,csak egy-kettő.Az iskolában sokat csúfoltak,megaláztak és kiközösítettek emiatt.Sajnos nem sikerült máig leküzdenem.Ha arra kerül a sor hogy beszélnem kell egy emberrel akkor elfog az idegesség,megfeszülnek az izmaim,kimegy a fejemből minden gondolat,de ezt nem én irányítom,a "testem".Rossz hogy bár sokat próbáltam változni,eddig nem sikerült.Mindenki csak azt mondja hogy "szedjem össze magam",meg "beszéljek,egyszerű",de nem megy!Van egy pasi akinek eddig bejöttem,flörtölt velem,próbált beszélgetni,de már egy ideje ő is rájött hogy "kár a gőzért"mert azt hiszi savanyú,bunkó,hideg vagyok.Ezt is elbaltáztam.Pedig nem vagyok lenéző,nagyképű,minden vágyam hogy beszédes,kedves legyek mindenkivel,de ahogy már írtam is,izzadok,ideges leszek és eltévesztem a mondatot,hülyét csinálok magamból ha társaságba kerülök.Nem tudok kedélyes beszélgetést kezdeményezni emberekkel,ez már szociális fóbia?Gyógyszer kell?Egyáltalán van megoldás??Már sokszor az öngyilkosságon gondolkodok,attól félek pszichológus sem tudna segíteni.
2009. ápr. 29. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a helyzetben voltam évekig. Nekem a barátom segített. Mondjuk szerencsém volt vele, mert nagyon tetszettem neki ezért az sem zavarta, ha ő beszél én meg csak hallgatok. :D Szóval összejöttünk és idővel megnyíltam előtte, ő "tanítgatott", biztatott. Hihetetlenül sokat segített a megértésével. Konkrét tanácsot nem adott, de másfél év után már én érzem rosszul magam, ha kettesben vagyok egy emberrel és túl nagy a csönd, úgy érzem meg kell szólalnom. :)

Ne add fel, ez nem megy pikk-pakk. Az öngyilkosság pedig fel se merüljön benned emiatt.

2009. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van barátom,de ő sajnos nem ért meg,mert velem ellentétben bátor,inkább úgy érzem idegesítem őt..na mindegy.Ő is azt mondta segít leszokni erről,igyekeztem is,de..eddig hiába.
2009. ápr. 29. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem az lenne egy jó lépés afelé, hogy jól érezd magad, hogy elfogadod így magad ahogy vagy. És a párod is elfogad így, ahogy vagy. :) Bár nem jó érzés ilyen bőrben lenni, nekem is jólesett, amikor valaki azt mondta, hogy pont ez tetszett meg neki bennem. Szóval, lehet, hogy csak te látod magad "nem szeretetre méltónak" Ez egyáltalán nem így van. Biztos vagyok benne! :)
2009. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A párom szeret,ezzel nincs gond és végül is ha nem fogadna el már elhagyott volna,szerintem...megfogadom a tippeket,aztán majd lesz valami:)
2009. ápr. 30. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen jegyben születtél,nem Rák vagy véletlenül? Mert én egy középkorú Rák hölgy vagyok,és sajnos a mai napig zárkózott, csendes, kevés beszédű vagyok...Egyszerűen ilyen a természetem,aki elfogad, elfogad ilyennek, aki nem az nem.Az a lényeg hogy először magadat fogadd el olyannak, amilyen vagy. Aki szeret, úgyis szeret, akinek meg nem vagy szimpatikus, fejre is állhatsz, akkor se leszel az.Ez az én tapasztalatom.
2009. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem,a csillagjegyem szűz.Az igaz hogy aki szeret az így fogadjon el,ahogy vagyok,aki meg nem az így járt.Nálam szerintem gyerekkori trauma okozta ezt a szociális fóbiát.
2009. máj. 3. 19:50
 7/8 anonim válasza:

Általában az olyan emberek lesznek ilyen félősek,akiknél nem adatott meg a kiegyensúlyozott a családi légkör,a szüleik nem szerették,elnyomták,ill.degradálták őket,lány gyereknél pedig az édesapával való rossz kapcsolat vezethet ide,és minden egyéb,párkapcsolatot érintő problémához.ezen azt értem,hogy pl.férfiakkal nem tudnak "bánni",nem tartják magukat nőiesnek,nem tudnak csábítani,mert nem hiszik el magukról,hogy szépek,csinosak,kívánatosak,és értékesek.

Saját tapasztalat,L/25

Remélem a kérdés megírása óta rendeződött az életed,ha nem,nyugodtan írj privit,szívesen beszélgetek veled.:)

2011. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
utolsó vagyok: a csillagjegy is befolyásolhatja,a szűz,mérleg,rák,halak jegyűek alapjában véve félénkebbek,de neveltetés,genetika függyvénye is.
2011. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!