Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok ilyenekre?...

Miért gondolok ilyenekre? Miért halasztgatom el mindig a napjaimat?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje új életet akarok kezdeni. Volt egy nehezebb időszakom, de azt úgymond már lezártam, agyban, de egyszerűen nem tudom elkezdeni az új életemet. Mindennap ugyanazt csinálom: semmit. És hiába próbálok csinálni valamit, kudarcba fullad, és egyre rosszabb. Elkap egy érzés, hogy ma nem jó, majd holnap. Ma nem jó, mert ma rossz nap van. Ma nem jó, mert ma egy olyan ismerősöm született, akit nem kedvelek, és nem akarom hogy ez legyen az "első" napom. Ilyen hülye kifogások. Mit javasolnátok?
2011. okt. 6. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne kifogásokat keress, hanem megoldást.


Az ismerős szülinapja a csúcs. Magaddal foglalkozz, ne másokkal, mi köze bárkinek is hozzád?

És ne hidd azt, hogy újjá fogsz születni, mert nem fogsz. Az eddigi életedet fogod folytatni, lehetőleg jobban, mint korábban. A múltat nem tudod megváltoztatni, meg kell békélni vele, vállalni és együttélni vele. De attól, hogy a múlt szar volt, nem kell a jelent és a jövőt is elszúrni. A múltat már nem tudod megváltoztatni, a jövőt igen. Senki nem teszi meg viszont helyetted, ha te nem csinálod.

2011. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem te nem is akarod igazán...vagy talán félsz?
2011. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!