Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám a menstruációs...

Hogyan tudnám a menstruációs napjaimat megrövidíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy már több éve 7 napig van menstruációs vérzésem.

Nagyon zavaró, mivel így egy hétig nem tudok nagyon semmi aktívabb tevékenységet csinálni(futás, úszás).

Most pedig jön a nyár.


2011. márc. 6. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószinüleg semmit - ugyanis ha neked ez a normális a hormonrendszered alapján, akkor ez van. Esetleg elmehetsz nögyógyászhoz, hogy tartson egy kivizsgálást, de ha csak fogamzásgátlót ir fel, akkor azzal többet ártasz magadnak, mint amennyit használsz.

Egyébként futásban semmit sem zavar - használj tampont és meg van oldva a probléma, söt tamponnal úszni is lehet, csak utána cserélni kell.

2011. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, de én tamponnal is kényelmetlenül érzem magamat.

sajnos...

Azért köszönöm!!

2011. márc. 6. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy fogamzásgátlóval mért ártanál annyira magadnak, de ezt nyilván neked meg az orvosodnak kell eldöntenie.

nekem nem egy hét volt, hanem volt olyan is h két hét.. végül felírt az orvos tabit más fél hónapja szedem, de eddig bevált :) az átlagos 10 nap helyett 5 lett

2011. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló azért árt, mert az eredeti hormonzavart nem gyógyitja, hanem csak letakarja: mivel a fogamzásgatlóban levö, kivülröl bevitt hormonok vezérelik a havi ciklust. Ettöl a petefészek müködése leáll, nincs menstruáció (ugyanis ilyenkor csak megvonásos vérzés van, ami csak annyit jelent, hogy a tablettaszünet miatt lesz, de ennek semmi köze a menzeszhez.

Igy úgyan rövidebb ideig van vérzés, de az eredeti probléma változatlanul fennáll.


Kb azzal lehet összahasonlitani, mint amikor valaki fejfájásra folyamatosan szedi a fájdalomcsillapitót - igaz, hogy akkor nem érez fájdalmat, de a fejfájás oka még megmarad.

2011. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!