Na erre mit léptek? Hm?
Azt olvasom mindenhol, hogy a depresszió agyi elváltozások következménye, ezért szükségesek a gyógyszerek.
Erre most az jutott eszembe, ismerve a gyógyszeripar céljait és a gazdasági tényezőket, hogy mi van akkor, ha pont fordítva van az egész. Nem az agyi elváltozás okozza a depressziót, hanem a depresszió okozza az agyi elváltozást. Viszont, ha így van, akkor bármi lehet betegség, hiszen szinte minden érzés, érzet, gondolat befolyásolja az agyunkat.
Azt hiszem jogos, valamilyen szinten ez a következtetés.
Viszont a gyógyszerek hatása az agyra nem teljesen ismert, tehát lehet, hogy többet árt... Vagyis csak én érzem úgy, hogy a pszichiátria alapmódszerei (pl. lobotómia) még ma is meghatározzák a betegek vagy inkább "betegek" kezelését??
Állj áll ez azért erős mondat amit írtál.Idézlek.a feltevésed szerint
"Nem az agyi elváltozás okozza a depressziót, hanem a depresszió okozza az agyi elváltozást. Viszont, ha így van, akkor bármi lehet betegség, hiszen szinte minden érzés, érzet, gondolat befolyásolja az agyunkat. "
A befolyásolás kicsit más mint ami agyi elváltozást okoz.Hogy példával éljek neked ha futás után gyorsan megméred a lázad akkor tuti 38at vagy többet is mutatna,de mégse vagy influenzás.Tehát a futás egy érzés ami kivált egy magas testhőmérsékletet úgymint egy szomorú érzés kivált egy kis időre letört állapotot de nem elváltozás és nem depresszió.A depresszió átmeneti állandósult állapot mint egy influenza okozta láz.akár Hormonális elváltozásokkal az agyban (gondolok például a szerotonin szintre).
A gyógyszeriparban,gyógyszerlobbiban alapból nagyobb a tőke,mint az olajban.
Szóval elképzelhető,hogy miféle összegek és érdekek lehetnek ott.
A céljuk meg egyértelmű,ne szüntesd meg a probléma kiváltóját,hanem vegyél be rá egy tablettát.
A depressziót meg ritka esetekben váltja ki agyi deformitás.
Legtöbbször egy külső körülményre adott válasz,vagy valamilyen hiányt-pl vitaminhiány,alacsony tesztoszteron szint-jelez így a szervezet.
Én azt gondolom, hogy vannak az agynak szervi elváltozásai, megbetegedései, amik okozhatnak depressziót is, de az ilyen jellegű agyi betegség képalkotó vizsgálattal, az agy vizsgálatával kideríthető.
A depresszió biztos, hogy nem okozhat az agyban károsodást.
Esetleg valamiféle átmeneti zavarokat.
A depresszió legtöbb esetben biztos, hogy a negatív élményekből, érzésekből adódik, és így a lélek "betegsége", amit csak az idő gyógyíthat, nem pedig a gyógyszerek.A gyógyszer tompíthatja a rossz érzéseket, akár az alkohol és semmivel sem hasznosabb.
Nem okozhat öngyilkosságot?Dehogy nem!Sőt, agressziót és egyéb áldatlan hatásokat is, ha nekem nem hiszed, nézd meg a linkelt oldalt.
vagy olvasd el Szendi Gábor pszichológus írásait a www.tenyek -tevhitek oldalon, depresszió ipar címen.Ott is részletes , őszinte leírás található ezeknek a szereknek a legkülönfélébb mellékhatásairól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!