Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudtok a skizoid személyis...

Mit tudtok a skizoid személyiségzavarról?

Figyelt kérdés
Magyarul szinte semmit nem találtam róla, angolul pedig alig értem meg, tehát azért kérdezem itt.
2011. szept. 9. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

(b) Skizoid személyiségzavar


Magába zárkózott, érzelmileg hideg, közönyös, távolságtartó emberek, legtöbbjük egész életét magányosan éli, nincs közeli barátja, tartós kapcsolata, annak bensőségétől, intimitásától tartva visszahúzódó. Életére a közömbösség, örömtelenség jellemző, a kritika vagy dicséret nem érinti meg. Gyakran merül el érzelmek nélküli fantáziálásban, ami főleg hideg intellektuális, filozófiai kérdésekre vonatkozik. A társadalmi normák, elvárások iránt érzéketlen. Hobbija, érdeklődési köre is a magányos időtöltéssel kapcsolatos.

2011. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bubodoktor válasza:
77%

A gond ezekkel a személyiségzavarral kapcsolatos taxonómiákkal, hogy enyhén szólva nagy az átfedés köztük. Ugyanaz a gond mint a biológiában, ahol mondjuk a denevért és a delfint a legtöbb ember teljesen eltérő állatfajnak tartja, pedig mindketten emlősök, pl szoptatnak.

Egy biztos, hogy badarság azt gondolni hogy bármilyen személyiségzavar genetikusan meghatározott (úgy mondják öröklődik, de ezalatt bizti genetikai defektet értenek).

Kulturálisan valóban öröklődik, a szülők nyilván átadják azokat a túlélési stratégiákat, amely beléjük égett. Ugyan ez igaz szélesebb népcsoportokra is, pl. a magyarokra is. Persze a mostani Vita a Kertész Ákos kijelentése körül miszerint a Magyar nép genetikailag szolga népség, szerencsétlen megfogalmazás, de azért van egy erős üzenete.

2011. szept. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én úgy olvastam a személyiségzavarok nem öröklődnek, 18 éves korra vagy felnőttkorra alakulnak ki. Szóval egy személyiségzavarosnak nem lesz feltétlen a gyereke is az, mondjuk azt nem tudom, hogy ebből ki lehet-e gyógyulni, mert ha nem, akkor nyilván a szülő viselkedését ellesi a gyerek is így jöhet létre, de nem genetikai úton.

2011. szept. 19. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

09-09 21:33

Ez én vagyok... :( Csak nekem az élet így hozta, most meg már nem akarok változtatni rajta.


Maga a skizofrénia, mint a személyiségtorzulások általában, nem öröklődnek, de a hajlam rá igen! Tehát egy skizofréniás beteg utódai nagyobb eséllyel lesznek skizofréniások. Igazából a környezetüknek kell(ene) odafigyelni rájuk. Persze, mivel ez nem történik meg kialakul a skizoid személyiségzavar.

2011. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a legjobban Döme László Személyiségzavarok c. könyvében írják le, keress rá, neten is fenn van !
2011. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!