Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet, hogy pánikbetegség?

Ez lehet, hogy pánikbetegség?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, szorongásos problémákkal küzdök évek óta.Nemrég történt, hogy viszonylag nyugodt, eseménytelen pillanatban nagyon rosszul lettem, kivert a víz, kivörösödött az arcom,a mellkasom, érezhetően felment (az egyébként elég alacsony) vérnyomásom, nehezen kaptam levegőt, kiszáradt a szám...Bementem egy utamba eső rendelőbe, 150-es vérnyomást mértek...(alapból 90-100 környékén mozog).Kérdezte az orvos, h nem történt-e vmi, amin felizgattam magam, mondtam, hogy tulajdonképpen pillanatnyilag nem..szóval semmi olyan nem történt, ami erre okot adhatott volna..Azóta kivizsgáltattam magam, vérkép rendben, vérnyomás normál, alacsony, ekg-val is minden oké.Lehet, hogy ez egy enyhébb pánikroham volt?
2009. ápr. 13. 07:51
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Szia!Az első roham mindig akkor jön, amikor látszólag minden rendben van, de valójában lelki dologra vezethető vissza. Zsibbadás, halálfélelem!!!, légszomj és a többi vele járó tünet. A baj az, hogy a háziorvosok nem veszik számításba, hogy gy pánikbetegség is lehet, pajzsmirigyre, ill. szívproblémára gyanakodnak, és így elindul a kivizsgálások sora, de eredményhez nem vezet, csak telik az idő. Jól tetted, hogy kivizsgáltattad magad, legalább megnyugodtál, hisz nincs szervi bajod, ami nagyon jó, de ezzel nem nyugszik meg az ember, hisz jön a bizonytalanság: mikor jön a következő, kapok majd levegőt, lesz, aki segít majd, nálam van a gyógyszer és hasonló kérdések. Én ezt 7 hónapig játszottam, mire rájöttem, hogy orvoshoz kell fordulnom, aki majd segít. 1,5 heti rendszerességgel voltak rosszulléteim, 3-4 hónapig folyamatosan fájt a mellkasom, mintha valaki rajta ült volna, és én nem kaptam levegőt. Nem tudtam aludni, koncentrálni, depressziós lettem, nem mentem emberek közé, állandóan csak sírtam, a végén már nyugtatót szedtem, hogy létezni tudjak valahogy. Rányomta bélyegét a baráti kapcsolataimra, a párkapcsolatom is veszélybe került. Visszagondolva, ha hamarabb megyek pszichoterapeutához, mindezt a szenvedést megspórolhattam volna. Szégyelltem őszintén, hogy ide jutottam, nem volt önbizalmam, teljesen leírtam magam, a végén már öngyilkos akartam lenni. EDDIG nem szabad eljutni. Tudd, hogy ez nem betegség, csak egy állapot, amiből van kiút, amihez van segítség. A barátokra számíthatsz, azokat kerüld, akik azt mondják, nincs neked bajod, biztos nincs elég dolgod, sokat agyalsz. Tudják és értsék meg, hogy ez miről szól, mik a velejárói. Gyógyszereket ne!!! Nekem arra kellett nyugtató, hogy pihenni tudjak,ismét megerősödjek, mert teljesen leépült az immunrendszerem. Hangulatjavítókat felejtsd el (Stimuloton, Rivotril és társai)!!! Az orvos segített, hogy könnyebben átvészeljem a rosszulléteket, beszélgettünk, felkutattuk a rejtett kiváltó okokat. Buta voltam, hogy nem nála kezdtem!!! 1,5 hónapja nem voltam rosszul, jól vagyok, 8 hónap után újra tudok nevetni, és újra az vagyok, aki régen. Megtanultam, hogy előre érezzem, mikor jön a roham. Friss levegő kell, egy pohár víz, mély levegő, illetve mondogatni kell, hogy nem lesz baj, van körülöttem segítség, egészséges vagyok. 10-15 perc alatt elmúlik egyébként (rutinos vagyok!). Teljesen átérzem a helyzeted. Kérj segítséget, ne félj, ne szedj feleslegesen gyógyszert, és tudd, hogy egészséges vagy, és ez csak egy múló állapot, de nem is biztos, hogy lesz következő egyébként. A félelem megmarad, de az első rosszulléthez képest a többi gyengébb, az a legdurvább! Az eltelt 10 hónap alatt mindent átéltem, írj nyugodtan privát e-mailt, ha valamire kíváncsi vagy, segíteni szeretnék. Erőt és egészséget kívánok, és sok türelmet, mert ez időt igényel, de el fog múlni. Azt kívánom, hogy ne legyen több rohamod!! Melinda
2009. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Egyszer olvastam valahol, hogy a pánikbetegség tüneteit a magnéziumhiány okozza. Nem hittem el egészen addig míg terhes nem lettem és elkezdtem szedni a magnéziumot. Úgy megszüntek a tüneteim, hogy észre sem vettem, pedig terhességem előtt gyógyszeres kezelés alatt álltam már 2 éve.Próbáld ki a magneB6 vitamint, szerintem egy próbát megér.

2009. ápr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ez a pánikbetegség! Én is ebben szenvedek,de kaptam az orvosomtol egy jó gyógyszert. Rexetin a neve. Mióta ezt szedem jobban vagyok.Véleményem szerint, a gyógyszer önmagában nem segit.Biztos, hogy valami családi, vagy egyéb problémád váltotta ki nálad is. Addig, mig ezek a problémák nem oldódnak meg körülötted addig a gyógyszeres kezelés csak enyhit a tüneteiden!
2009. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! Egy pánikroham még nem betegség, az emberek jó nagy százaléka élete során átél párat! Próbáld úgy felfogni, mint egy olyan ártalmatlan rosszullétet, mintha nyáron strandolás közben nem innál folyadékot, vagy nem ennél reggelit, ugye akkor sem érzed magad a legjobban, ami természetes is, mert működünk! :o)Ha nagyobb a nyomás rajtunk, akkor az agyunk is csinál érdekes dolgokat, de az a lényeg, hogy tudd, ez nem betegség, csak esetleg érzékenység és nem törvényszerűen ismétlődik meg! Nem szabad félni, ezek nem életveszélyes tünetek és hamar (max. fél óra) el is múlnak, ahogy jöttek.. de a félelem is kiváltja! Macskagyökér, citromfű tea nagyon hatásos esténként, segít lazítani és kivédeni ezeket a panaszokat, kombinálhatod még Magne-B6, vagy polibé tablettákkal is, de nem kell egyből gyógyszerekben gondolkodnod!
2009. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!