Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet, hogy pánikbetegség?

Ez lehet, hogy pánikbetegség?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, szorongásos problémákkal küzdök évek óta.Nemrég történt, hogy viszonylag nyugodt, eseménytelen pillanatban nagyon rosszul lettem, kivert a víz, kivörösödött az arcom,a mellkasom, érezhetően felment (az egyébként elég alacsony) vérnyomásom, nehezen kaptam levegőt, kiszáradt a szám...Bementem egy utamba eső rendelőbe, 150-es vérnyomást mértek...(alapból 90-100 környékén mozog).Kérdezte az orvos, h nem történt-e vmi, amin felizgattam magam, mondtam, hogy tulajdonképpen pillanatnyilag nem..szóval semmi olyan nem történt, ami erre okot adhatott volna..Azóta kivizsgáltattam magam, vérkép rendben, vérnyomás normál, alacsony, ekg-val is minden oké.Lehet, hogy ez egy enyhébb pánikroham volt?
2009. ápr. 13. 07:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
jah, az orvos is mondta, hogy valószínűleg pszichés eredetű..
2009. ápr. 13. 07:52
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreztél olyasmit,mintha valahogyan "bebeszélted" volna magadnak a tünetetket?
2009. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szia én ugyan igy vok!több mint 3 hónapja

csak annyi javult h a levegöt tudom vnni

2009. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ekg vérvétel minden

elvileg a gerinvemmel van gond,és a háttammal

több ideig azt hittem h infartudom lessz!!!

2009. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
velem is ilyen van, de nálam általában az válltja ki ha belegondolok, hogy mi fog történni velem mondjuk ha elutazok, vagy ha buszon rosszul leszek ilyesmik. De meg lehet tanulni kezelni. Ha tényleg ez a probléma akkor ne felejtsd el, hogy ez csak rajtad múlik, ha le akarod küzdeni letudod.
2009. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Olyan volt, h elkezdtem érezni, h vmi nem stimmel, és teljesen belehergeltem magam, tulajdonképpen én nagyítottam fel a tüneteket a nagy ijedelemmel...a szívem majd kiugrott a helyéről, vérnyomásom az egekben, lezsibbadt a 2 karom, a végén már az arcom is...nem értettem, mi van, de féltem, h meghalok..És azóta is attól parázok, h mi van, ha megint előjön, én nem akarom ezt mégegyszer átélni...
2009. ápr. 14. 08:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként miért mondják a pánikbetegségre , hogy valótlan az ezt elszenvedő elképzelése, h vmi nagyon nagy baj lesz vele?hiszen egy csomó testi dologban megmutatkozik a rosszulléte, és ha ez pszichés, és nem szervi eredetű, akkor is okozhat káérosodásokat...mondjuk ha egy 60 éves pánikbeteg feltornázza 200 fölé a vérnyomását, simán kaphat egy jó kis agyvérzést, infarktust, nem?
2009. ápr. 14. 08:45
 8/14 anonim válasza:
100%

"Olyan volt, h elkezdtem érezni, h vmi nem stimmel, és teljesen belehergeltem magam, tulajdonképpen én nagyítottam fel a tüneteket a nagy ijedelemmel...a szívem majd kiugrott a helyéről, vérnyomásom az egekben, lezsibbadt a 2 karom, a végén már az arcom is...nem értettem, mi van, de féltem, h meghalok..És azóta is attól parázok, h mi van, ha megint előjön, én nem akarom ezt mégegyszer átélni..." - kérdező kommentje


Ez bizony pánikbetegség... nem akarlak ijesztgetni, de anyukám is így volt, és ő elment egy pszichiáterhez, és pánikbetegséget állapítottak meg nála. Ez kb. 2 évvel ezelőtt volt, és azóta már semmi baja, szóval ne ijedj meg, megfelelő gyógyszerekkel "gyógyítható".

2009. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem is pánikbetegség lehet,de azért ne félj!Nálam is igy történt a dolog - egyik pillanatról a másikra elhittem,hogy nincs levegőm,milyen iszonyú a hőség (mondjuk tényleg az volt!)meg hogy mi lesz most!!!Már magam előtt láttam a mentőautót,átfutott az agyamon az egész ciki helyzet meg minden.Olyan feszültséget éreztem,hogy azt hittem,menten szétrobban a fejem.Legyűrtem a "rohamot",de tartós depresszióba estem miatta - nagyon zavart,azt gondolotam bárhol,bármikor újra rámtörhet és hogy így nem lehet élni.

Azelőtt pszichiátria közelében se voltam,de végül elmentem és segített,hogy elmondtam egy szakembernek.Ez is csak olyan,mint egy szimpla orvosi vizsgálat,tényleg nem kell parázni tőle!;)

Bátorság!

2009. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen, állandóan bennem van a godolat, hogy mi van, ha megint bekövetkezik..és hiába mondják, hogy pszichés, és nem lehet bajom, attól még ugyanolyan borzasztó átélni, mert amikor benne van az ember, ezek a reális gondolatok már nem tudják megnyugtatni...És ezt szerintetek ezen csak gyógyszeres kezelés segíthet, sima pszichoterápia nem?Mert eléggé gyógyszerellenes vagyok, úgy érzem könnyen függővé válnék tőle..
2009. ápr. 15. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!