Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önbizalmam nulla. Utálom...

Az önbizalmam nulla. Utálom magam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Régebben teljesen elégedett voltam mind a külsőmmel, mind a belsőmmel. Körülbelül egy éve utálom a külsőmet. A belső értékeimre még mindig nagyon büszke vagyok és tudom, hogy mások irigyek is rám emiatt. A külsőm nem igazán változott, de valamiért megutáltam magam, már ami a kinézetemet illeti. Úgy érzem, hogy az utcán mindenki azon nevetm, ahogyan kinézek. Úgy érzem, hogy az emberek nem is szívesen néznek rám, sőt, egyenesen elirányítják a tekintetüket, amikor velem beszélnek. GOndolom azért, mert annyira csúnya vagyok. Van egy fantasztikus szerelmem, akivel jó pár hónapja együtt vagyok illetve van más is, akinek bejövök. De egyszerűen megőrülök lassan attól, hogy ilyen csúnyának látom magam. Én vagyok a világ lecsúnyább embere?!?! Ez a tudat, érzés rányomja a bélyegét a mindennapjaimra, a teljesítményemre. Az pedig, hogy értékeljem a belsőmet és fogadjam el magamat olyannak, amilyen vagyok, nem tud megnyugtatni.


Egy 20 éves srác...


2009. ápr. 12. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
egyértelmű, hogy a problémád belső szorongásra utal. próbáld meg kitalálni, hogy konkrétan mivel van problémád a belsődben, vagy esetleg az életkörülményeidről is elgondolkodhat. valami zavar téged az életedben magaddal kapcsolatban, és annak a megnyilvánulása az, hogy nem szeretsz a tükörbe nézni. esetleg olyasmit tettél, amire nem vagy büszke, akár önhibádon kívül, és nem tudod feldolgozni.
2009. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szorongsz, az látszik és érződik rajtad és amiatt sokan nem tudják hogyan viselkedjenek veled, egyrészt mert az rájuk nézve is terhelő másrészt mert nem szeretnének megbántani téged, és valószínű sokan segíteni szeretnének.


Amikor az ember már régóta magyaráz be magának önmagáról negatív képeket, az nagyon levisz a kisugárzásából, ami nagyon fontos, és az emberek észreveszik ezeket a dolgokat, gyakran terhelőnek érzik, főleg ha belső segélykiáltások vannak a testbeszéd mögött.


Egy 20 éves emberke, nagyon sok változásokon megy át, van egy időszak fiúknál amikor az arcuk csontozata is valamennyit változik kisfiúsból férfiassá, az alakuláskor előnytelenebb sok fiú mint előtte meg utána, ez változni fog, mint mindenkinél.


Szerintem még enyhe depresszió is állhat az érzésed mögött amihez, ha súlyosbodik kell valami szakember, aki segít neked ezen az időszakon átmenni.


Másik, lehet van csúnya pattanásod vagy a fogaid nem ápoltak, én akkor nem tudom nézni azt akivel beszélek, ha fekete a foga vagy kajamaradékos, meg ha csipás a szem, ezek módosítható dolgok, csak figyelni kell rájuk.


Fel a fejjel :)

2009. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm azzal nyert önbizalmat, ugyan nem vallotta be, de kikövetkeztethető volt, hogy valami uglypeople.comon böngészett. Na erre van egy jó magyar honlap, amúgy elég szánalmas kommentelő réteggel. www.napiszar.hu (viszont a honlapot nézve nem csak külsőre, de morálisan is önbizalmat nyersz, mert te pl sosem lennél olyan csicska, hogy azzal foglalkozz mások milyen szerencsétlenek) na mindegy. szval.. nézz körül, és gyönyörűnek fogod magad tartani.
2009. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik csak annyit javítanék,hogy www.napiszar.com, ezzel nyaggatott egy idióta ismerősöm msnen...eh:D

Ami meg Téged illet, azt írod elégedett voltál magaddal és hogy nem nagy a változás.. Gondolj bele mit szerettél a külsődben (ha csak ez a baj), és próbáld meg a mostani kinézetedben is felfedezni.. szerintem nem lehet akkora probléma, főleg hogy barátnőd is van,azért ez nem mindegy:) Veedd észre az előnyeidet!

2009. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!