Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarra...

Milyen személyiségzavarra utalnak a leírtak?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány ismerősöm amióta az eszemet tudom, elég furán viselkedik.Önmagát mindenki másnál jobbnak gondolja, a környezetőben élő emberek mindegyikére gúnyos, sértő megjegyzéseket tesz a hátuk mögött(tényleg mindenkire, nem szimpla rosszindulat), állandóan azt képzeli, hogy őt nézik, nem paranoiás félelemmel, inkább olyan „nah, mindenki látja, milyen szép vagyok, mindenki engem csodál”.A barátjára őrülten féltékeny, olvasgatja az smseit, a leveleit, írogat a nevében…nem egyszer előfordult, hogy másnak adta ki magát, és interneten felvette a kapcsolatot olyan személyekkel, akikhez szeretett volna közelebb kerülni(de azok gyűlölték őt).Beteges módon foglalkoztatja mások magánélete, az összes környezetében történő szerelmi szálak kialakulását rossz néven veszi, mert nem érti, az illető fiú miért nem érte van oda…Olyan erőszakos, mint egy gyerek, azt hiszi minden körülötte forog, és mindent megkaphat, amikor kívánja:nem lehet vele normálisan beszélni, mert nem hallgatja végig az embert, semmilyen hibáját nem ismeri el.Sokszor előfordul , hogy kérdez tőlem valamit, de a válaszom végéig már nem jutok el, mert félbeszakít , és valami egész más témáról kezd beszélni, és fel van háborodva, hogy nem értem a váltást…Tudom, h vannak hülye emberek, de ennél a csajnál annyi minden halmozodik, h huhh…ez biztos h nem normális.Milyen jellegű pszichés betegség lehet ez?
2009. ápr. 9. 22:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*halmozódik
2009. ápr. 9. 22:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem pszichés betegség, csak sok rossz tulajdonság. Kisebbségi komplexus, beképzeltségig, arroganciáig kompenzálva.

Nem betegség, csak szörnyen fárasztó. Ne foglalkozz vele.

2009. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megalomániára (nagyzási hóbort) és egy csipetnyi hiperaktivitásra tippelek. talán egy pszichológushoz kéne elvinni a lányt. de kötve hiszem, hogy ő ebbe beleegyezne. borzalmas lehet szegény, a szülei hogy bírják? talán ha majd rádöbben, hogy nincsenek barátai a viselkedése miatt, esetleg magába száll.
2009. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ún. nárcisztikus személyiségzavar iskolapéldája. Nagyon jól leírtad:) Google sok találatot ad, keress rá.
2009. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon idegesítő az ilyen típus.
2009. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Igaza van mindenkinek. Ez nem betegség mindössze akkora arca van ennek a libának,hogy zsírozni kéne a kétszárnyas ajtót,hogy beférjen rajta. Nem tudsz vele mit kezdeni.Öreg korára olyan egyedül marad mint a kis ujjam.
2009. ápr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Hát..Az apja nem él velük(alkesz , verte őket, nagy balhék voltak, úgyhogy elváltak) Az anyjával látszól összetartanak, de valójában szerintem rettenetesen rossz a kapcsolatuk, hiányzik a kommunikáció..ha beszélgetni kezdenek, mindig acsarkodás lesz a vége...Amúgy az anyja is tragikus személyiség(mondjuk van rá oka) iszonyatosan megkeseredett nő, és ragasztja át a lányára ezeket a csodás tulajdonságokat...Amúgy megnéztem ezt a nárcisztikus személyiségzavart, és tényleg!szinte minden ráillik...
2009. ápr. 10. 18:44
 8/14 A kérdező kommentje:
*látszólag
2009. ápr. 10. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hisztrionikus és nem bírja ki, ha egy percig nem róla szól minden.
2009. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Hülye k..va.
2009. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!