Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg enyhíti az idegességet...

Tényleg enyhíti az idegességet, depressziós panaszokat az orbáncfű tea?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék nyugtató tablettákhoz folyamodni,ezért kérdezem. Főképp olyanok válaszát várnám, akik már kipróbálták, köszi!
2009. ápr. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen jó hatása van, semmiképp ne szedj bogyókat, próbáld ki a teát, de vigyázz, ha fogamzásgátló gyógyszert szedsz ez csökkenti a hatását, úgyhogy kell kiegészítő védekezés. ( persze ,ha nő vagy )

2009. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap olvastam ezt a cikket: [link]

Amúgy én még ezt nem próbáltam, de magamon azt tapasztaltam, hogy bármikor, ha épp ilyen periódusom volt (viszonylag gyakran eresztek le :( ) már attól jobban lettem, hogy elhatároztam, rendszeresen teszek magamért valamit. Tehát mondjuk, amikor minden este lefekvés előtt megittam egy citromfű, vagy Jó éjszakát teát, vagy amikor épp úgy éreztem, legszívesebben magamra falaznám a lakásom ajtaját és ki sem dugnám az orromat, akkor "rákényszerítettem" magam, hogy kimenjek és egy nagyot sétáljak, vagy egyszerűen leültem a Duna parton a lépcsőre és magamra hívogattam a napsugarakat. Szóval bármi olyasmit csináltam, amit elhatároztam, hogy a magam kedvéért, jókedvéért meg fogok csinálni, az mindig bevált. Ha ilyesmire meg olyan gyógynövényt szemeltél ki, ami a tapasztalatok alapján még használ is, akkor csináld, és hatni fog. Ahogy elkezded, akár meg is támogathatod egy amolyan agykontrollos mantrával is, hogy "Napról napra, mindenféle szempontból, egyre jobban, jobban és jobban érzem magam!" Vagy, mielőtt NEKIÜLSZ meginni a teádat, kimondhatod, hogy "Ez a tea jótékony hatással van az idegrendszeremre, napról napra jobban érzem magam!". Mivel írtad, hogy gyógyszert nem szeretnél szedni, hanem szelíd gyógymódot választanál, azt is tudomásul kell venni, hogy a gyógynövényeknek időre van szükségük hatásuk kifejtésére, pontosabban apránként lesz egyre jobb. Tehát nem olyan, mint egy xanax, hogy hamm, és félóra múlva már dejó. Mindenképp add meg a módját, csinálj belőle egy kis szertartást, értem ezalatt, hogy ne két rohanás közt cipőfűzés közben hörpöld be a napi betevő teádat.

Sok sikert hozzá, vágj bele!

2009. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenesetre, ha nem is használna, ártani biztosan nem árt!:)
2009. ápr. 6. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a megjelölt cikk. Én is iszom az orbáncfűteát, mert övsömöröm volt.
2009. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!