Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt a lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Sok évvel ezelőtt (majdnem 5) egy embernek igen súlyos dolgokról hazudtam. Nem írnám le, miről, ha nem baj.

Sosem mertem elmondani, így próbáltam ehhez a hazugsághoz alkalmazkodni. Annyira belémépült szinte, hogy majdnem emlékszem a meg nem történt eseményekre, kínoz, gyakran az álmaimban is jelen van. Nem hagy élni.

Az emberrel, akinek hazudtam, évek óta nem beszéltünk. Nem bírom túltenni magam ezen az egészen. Nem elég, hogy lelkiismeretfurdalásom van, de úgy él bennem a hamis történés, mintha igaz lenne!

Talán pszichológus tudna segíteni? Bár nagyon nehezen tudnám elmondani, kellemetlenül érezném magam.


2009. ápr. 5. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kedvelted azt az embert, akinek hazudtál? Írtad, hogy már nem tartod vele a kapcsot...emiatt nem? Úgy érzed, hogy az illetőnek, akinek hazudtál, joga lenne tudni az igazságot? Két lehetőség van: egy: beszélsz vele, és bevallod az igazat, hogy megnyugodj. Kettő: mindent hagysz ugyanígy, és gyötröd magad. Három: tényleg nem ártana pszichológussal beszélgetned...
2009. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát... Tulajdonképpen kedveltem. A kapcsolat nem emiatt szakadt meg.
2009. ápr. 5. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még ennyi év után is ennyire bánt a dolog,akkor mindenképp el kell mondanod az igazságot,akármennyire is nehéz. Pszichológust ajánlok előtte,ő segít túltenni magad rajta és úgy könnyebben fog menni a dolog. Ne titkold el, mert így sosem leszel nyugodt.
2009. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon komoly lehet, ha 5 év alatt sem tudtad túltenni magad rajta...
2009. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy pszichológus nem (feltétlenül) tud segíteni. Csak Te magadon!

Egyedül: bevallani!

2009. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg saját magadnak kell megoldanod mindent. Én is követtem el olyan hazugságot, mint te, talán ugyanazt, legalábbis ezt érzem most, hogy olvastalak. És úgy érzem, egyszer mindenért el kell számolni, ezért is, mert kitörölni az életünkből sajnos nem szabad.
2009. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Indokolatlanul hazudtál? Mármint magadat védted vagy fényezted?
2009. júl. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mondd el és megkönnyebbülsz. Ha az illető érdemes rá, ne adj Isten még szeret is, akkor meg fogja érteni, miért tetted.
2009. júl. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!