Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék kitartóbb?

Hogyan lehetnék kitartóbb?

Figyelt kérdés
szóval az a problémám,hogy túl hamar feladok mindent,nincs bennem "versenyszellem",pedig,hogyha próbálkoznék sok dologra lennék képes(ahogyan mások is),de egyszerűen nekikezdek vminek és utána hagyom is a fenébe.
2011. júl. 8. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

egy hajóban evezünk:\. szánd rá magad valahogy, hogy mindenképp véghezviszed a célod még ha bele is pusztulsz :D. próbáld elérni valaki mással együtt, így legalább elvből nem fogod feladni nehogy csalódást okozz a társadnak. csak úgy érhetsz el valamit ha teszel is érte, csodára ne várj :\


nálam úgy szokott kinézni, hogy a fejembe veszek valamit aminek neki is kezdek és csinálom egy darabig, majd elég hamar ráunok és később nekikezdek valami másnak...szívás. ennek az oka főleg a lustaság sajna.

2011. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Biasa ***** válasza:
100%
Én is hajlamos vagyok félbehagyni mindent és ezt tudom is magamról.Mostanában rászólok magamra, hogy igenis még 20 perccel tovább tornázok vagy elmosogatom az összes edényt, nem hagyom abba a felénél a mosogatást.Ha beiratkozok egy tanfolyamra és unom az egészet, kényszerítem magam, hogy legalább még egyszer elvonszoljam magam.A következő héten is ráveszem magam, hogy csak most az egyszer, aztán a következő héten is. Mivel gyakorlom a kitartást, így egyre több dolgot véghez viszek és fejezek be, ami örömmel tölt el a végén. Ha mégis valamit félbehagyok, nem ostorozom magam, hanem legközelebb megint nekivágok.Idővel egyre természetesebb lesz neked is, hogy végig vigyél dolgokat az életedben.Csak gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!:)
2011. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,felfele pontoztalak titeket,mert megérdemlitek:p

igyekszek!:D ti is próbálkozzatok!:p

2011. júl. 8. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ajánlom, hogy előbb kezdd kisebb célkitűzésekkel, tényleg nem kell nagy dolgokra gondolni. Az a lényeg, hogy döntsd el "márpedig megcsinálom" és így folyamatosan egyre többet. A sikerélmény kárpótol.
2011. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ✮ʝօк&# válasza:
Nekem a sport segített ebben.("még két kör! Menni fog!"..." Még 4-szer kinyomom ! Sikerülni fog" ) és miután sikerült, akkor irtózatos boldogságot érzel.("MEGCSINÁLTAM!EZ UTÁN IS MEGFOGOM!")
2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!