Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetnék kitartóbb?

Hogyan lehetnék kitartóbb?

Figyelt kérdés
A tétel kidolgozásban, és a tanulásban is. Az a baj hogy hamar feladom, hogyan lehetne ezt megváltoztatni? Nem szeretem mikor könnyen feladok valamit mert utána lelkiismeret furdalásom van. Az önbizalmam pedig a béka feneke alatt van (ahogy szokták mondani).
2010. jan. 4. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként is elég önbizalomhiányos vagyok. Nem tudom hogy mit tanuljak tovább. Mert félek nem vagyok elég tehetséges benne.
2010. jan. 4. 17:45
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is: tudatositsd magadban, hogy meg tudod csinálni, képes vagy rá. Készits egy időbeosztást és aszerint állj neki a tételeknek, a tanulásnak. /valószinü mások is így csinálják!/ Ha a kitüzött munkát elvégezted, jutalmazd meg magadat akár egy mozival, egy fagyival, egy traccspartival, egy randival, stb. Ezeket mind-mind felszabadultabban tudod élvezni, ha az elvégzett munkáid után jutsz hozzá.
2010. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez úgy sikerült, hogy egy nagyon jó barátommal ültem le tanulni az első vizsgaidőszakomban. Egymásban tartottuk a lelket, rápirítottunk a másikra, ha nem tanult.

Óránként 10 perc cigiszünetet tartottunk, felváltva főztük a kávét, együtt éjszakáztunk, néha engedélyeztünk fél órácska lazító beszélgetést. Ráadásul ha valamit nem értettünk a tananyagban, akkor meg tudtuk beszélni, esetleg elmagyarázni egymásnak. Azóta is jó élmény, és megtanultam kitartani.


Ha nincs kivel együtt tanulnod - vagy csak nagydumás barátaid vannak, akkor kerüld el őket, mikor tanulni vágysz, mert abból csak traccsparti lesz. Irány a könyvtár. Ülj be egy olvasóterembe, az ottani hangulat, a csend és hogy mindenki tanul, kitartásra ösztönöz majd.


Esetleg próbáld ki, hogy jutalmazod magad (ha az érdemjegy nem eléggé serkentő). Pl tűzz ki egy célt, h aznap kidolgozol 5 tételt, és ha kész, akkor megeheted a tábla csokit, ami a hűtőben van, vagy iesmi. Nekem ez is bevált már :).

2010. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17:48-as vagyok, miért ne lennél elég tehetséges? Mit szeretnél csinálni?
2010. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Művészeti suliban vagyok ötödéves (nem egyetem), szeretnék lakberendező lenni. Mondjuk elvégezni esetleg egy lakberendezési tanfolyamot, közben dolgozni (nem szeretnék élősködni az anyukám nyakán), és utána ha már megtaláltam mit szeretnék tovább tanulni, akkor főiskolára vagy egyetemre menni. Nem szeretném elkapkodni.Csak mindig ott motoszkál bennem, mi van ha nem vagyok elég tehetséges?
2010. jan. 4. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Had meséljek neked valamit. Harmadéves, tehát az új rendszerben végzős, kommunikáció szakos vagyok, újságíró szeretnék lenni. Sokáig nem volt problémám az, hogy elég tehetséges vagyok-e.

Aztán idén félévkor 4-es lett az interjúm, míg a csoportban mindenki másé ötös. Az ő munkájuk fejlődést mutatott, az enyém visszafejlődést. Bután hangzik, de tökéletesen elkeseredtem. Sokáig azt hittem, és sokan azt is mondták, hogy a csoportban a legtehetségesebbek közé tartozom. Mégis csoportátlag alatt teljesítettem. Elbizonytalanodtam. Rájöttem, hogy mindigis ott volt bennem a kétely. És ez a kétely volt, ami arra sarkallt, hogy jobb és egyre jobb legyek.

Aztán a sok pozitív visszajelzéstól elhittem, hogy jó vagyok. Nem kételkedtem, és azonnal pofára is estem. Lehet, hogy bugyutának tűnik a történet, hiszen a 4es jó jegy... De remélem érted, amit mondani akarok.


Azóta azt hiszem, amíg kételkedek, addig tanulok és addig mindig kihozom magamból a legjobbat. Az eset idén december 10-e környékén történt. Összezuhantam, sírtam mint egy kisgyerek, ott akartam hagyni az egyetemet.


Ma megjelent egy cikkem egy internetes portálon és nagyon pozitív visszajelzést kaptam...


Kételkedj és küzdj. Mindig akarj a legjobb lenni, hiába nem lehetsz mindenben a legjobb. Inkább kételkedj, minthogy elbízd magad.


Sok sikert és szerintem vágj bele :)

2010. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek meg tudom valósítani ezt az álmomat?
2010. jan. 4. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mondottam ember, küzdve küzdj és bízva bízzál..."


Szerintem igen :)



Az "újságírólány" :)

2010. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bátorító szavakat!:) Majd szorítsatok májusban és júniusban. Majd írok mi történt.:)))
2010. jan. 4. 18:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, máris jobb kedvem lett.:)))
2010. jan. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!