Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 éves fiú padlon. Valakinek...

18 éves fiú padlon. Valakinek tipp?

Figyelt kérdés

Hát, hogy is kezdjem... Nagyon padlón vagyok.. Máris úgy érzem, hogy akár meg is halhatnék. 18 éves vagyok, szűz, sosem volt barátnőm. Ezt köszönhetem az önbizalomhiánynak amit meg annak köszönhetek, hogy általános iskolában és középiskolában egyfolytában de szó szerint 4. osztálytól kezdve vagyik 8 éven át csak azt hallgattam, hogy kövér vagyok. Általános iskolában ütöttek is emiatt..

Mielőtt középiskolás lettem, nagyon lefogytam. Sok lány szerint nagyon nagyon aranyos lettem és sokan szerettek volna velem járni, de én tapasztalatlan kezdőként nemtudtam mit tenni "féltem". 9 és 10 edikes koromban edzőterembe jártam, ahol sikeresen felszedtem izmokat, ám a lényeg itt jön: középiskolában sikeresen egy osztályba kerültem 2 vadállattal akik szó szerint terrorban tartottak 2 évig aztán osztályt váltottam. ebben az osztályban jobb volt a helyzet, itt találtam barátokat is!


A lényeg: miután elkerültem a régi osztályomból abbahagytam a gyúrást és úgymond lehet viccesen hangzik de rengeteg lelki sérülést begyűjtöttem amit érzek hogy most üt ki.. 30 kilógrammot felszedtem, nemjárok el bulizni mert kövér vagyok. Pedig annyira szeretnék rövidnadrágba járni nyáron és rendes pólóba.. szégyellem hogy nagyok a lábaim a hasam és a mellem..


Kérdésem:

Valaki járt már hasonló cipőben? Ha elmennék psichológushoz tudna segiteni a témán?


Már most 18 évesen úgyérzem, hogy lemaradtam az életről. pedig elvileg még csak most kezdődik. sajnálatos módon az aranyos (lányok szerint helyes) fiúból mostanra 120kg os ember lett :((( (ez én vagyok aki nem tudná)


Várom a válaszokat! :(


2011. jún. 30. 19:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Sok fiút nézve látom, hogy nincsenek megelégedve az életükkel. Ha én nekem lehetne focista lában és vékony testem azthiszem hogy a legboldogabb ember lennék a világon..


de igy kövéren nemtudok kinyitni se az emberek felé se pedig egy kapcsoalt felé :(

2011. jún. 30. 19:54
 2/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem Te vagy az egyedüli aki ilyen helyzetben van (tudom, ez nem "vígasz") :(

Az leírásod alapján úgy érzem, az önismereti motivációddal semmi gond nincs - már "csak" egy kis önbizalom erősítési tréning hiányzik hozzá :) Éppen ezért azt javaslom, mindenképpen keress pszichológust, mert biztos vagyok abban, hogy tud segíteni - csak légy nagyon türelmes önmagadhoz és a pszichoterápiához is!!! (nem egyik napról a másikra jön a látványos javulás - sok erőre,türelemre és kitartásra lesz szükséged, de biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog!!! Bízz magadban, és adj időt magadnak!!! Sok sikert!!! :))

2011. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Jólesik, hogy nem csak "huzzá futni!" féle kommentet kapok :)

Előszöris a lelki gondokon szeretnék átesni, majd utána jöhet a training. 1 év mulva megyek egyetemre addig rendbe szeretném magamat szedni :) Szóval első feladatom a pszichológus lesz.

2011. jún. 30. 20:13
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én lány vagyok,17 éves,nem egy fogpiszkáló úgyszintén,zárkózott,küzd lelki problémákkal,nem átlagos gondolkodással és mentalitással.

Ez sajnos,hogy ilyen vagyok,nekem is okozott problémákat.Most gimibe járok,általános iskolában engem is csúfoltak az osztálytársaim,mára már kicsit javult a helyzet,elfogadnak,de nem a barátaim.Pusztán azért,mert más a gondolokodásom,mint az átlag.De én valahogy már eljutattam arra pontra,hogy nem érdekelnek.Megtaláltam a közös a hangot olyan emberekkel,akiket a többiek szintén nevetségesnek tartanak.De kérdezem én,milyen alapon,mikor semmivel sem jobbak nálunk (pl. barátnőm az évfolyamtársam,holott azt az osztályt az osztályt szó szerint rühelli).Én pl. szó szerint szánalmasnak tartom azt az embert,aki egy buliban részegre issza magát.Igen,én ezt gondolom.És itt a pont.

Szerintem neked meg se forduljon a fejedben az,hogy meg akarsz halni.Nem volt még barátnőd? Még lehet.Nekem se volt még barátom.Nem az a fontos,hogy 120 kilós vagy,hanem hogy belülről ki vagy.Én simán elfogadnálak ilyen külsővel is:)(Ja igen,és nyugodtan felvehetsz rövid nadrágot meg pólót is.)

A lelki sérülések tényleg nagyon le tudják rontani az emebrt belülről.Nincs olyan ember,pl. barátod,szüleid,tesód,akivel erről nyíltan tudsz beszélgetni? Én megpróbálnám még a pszichológus előtt,hátha segít.Ha tényleg úgy érzed,hogy szükséges és a szakember,egyedül nem megy a megoldás,akkor fordulj hozzá,én ezt javasolnám.

Amúgy meg megpróbálhatnál leadni pár kilót,nem? Azt írtad,régebben sportoltál.Folytathatnád nyugodtan.Ha az edzőterem már nem jó,próbálj ki valami mást:)Biztos segítene...

Nem maradtál le semmiről sem az életben,hidd el!Még sok szép éved lehet,ha azzá teszed,másokkal pedig NE foglalkozz túlzott mértékben.Hogy kövér vagy,senkinek nincs joga az orrod alá dörgölni,elhiheted.

Remélem segítettem és kitartást Neked a jövőben:)

2011. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Üdv! Köszönöm a válaszodat! Sportoltam, konkrétan 2 éve teljesen normális akarom volt. egy pici pocak volt csak. de mostanra eldurvult a helyzet :D:S:S

Ezen próbálok változtatni még. Remélem sikerülni fog.

2011. jún. 30. 20:38
 6/19 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval!!! A legfontosabb dolog amit próbálj tudatosítani magadban, hogy nem attól "emberi" egy ember, ha mindig másoknak próbál megfelelni - nem kell! Olyan emberek társaságát keresd akik olyannak fogadnak el amilyen vagy - a többiek véleménye pedig a legkevésbé sem számít!!! (a lányom épp ilyen, és benne is ezt próbálom erősíteni) :)) Fel a fejjel! :))
2011. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Szia. Lány vagyok 16 éves. Engem azért piszkáltak a suliba merthogy nagy a seggem. A fiúknak tetszettem és nem tartották nagynak a seggemet csak a csajok valamiért ezzel basztattak. Hát nekem elegem lett ebből és elkezdtem fogyni. Gyógyszereket is használtam hogy minnél gyorsabban lefogyjak jártam edzeni is meg minden. Borzasztó lett a helyzet ugyanis nagyon sokat fogytam anorexiás lettem és állandóan hánytam. A szüleim borzasztóan kiakadtak és ők is teljesen kivoltak én is összezuhantam lelkileg. elvezstettem az összes barátom és szó szerint senkivel nem beszéltem. Nem mertem kimenni az utcára nagyon sokáig depressziós voltam és öngyilkos akartam lenni. mindenem fájt a szivem is és fizikailag is nagyon roszsul voltam. szerencsére sikerült felépülnöm valamilyen szinten és már egész normális alakom van de még mindig nem érzem magam teljesen jól. Van barátom és képzeld bár csomo ilyen izmos srác összeakar velem jönni és jó csajnak tartanak (nem beképzeltségből mondom neérts félre) de mégis egy olyan fiúval járok aki nevezhetnénk kövérnek de éncsak husisnak mondom. és nagyon aranyos és nagyon szeretem és nem egy oylan tapló köcsög mint a legtöbb már elnézést. ezzel csak azt akarom mondani hogy ne hagyd hoyg mások piszkáljanak légy erős! én tudom hoyg nagyon nehéz erősnek lenni ilyenkor de remélem nem jutsz odáig mint én mert én azt senkinek nem kívánom mikor. már tényleg kést tartottam a kezembe hogy most felvágom az ereimet. Nem maradtál le semmiről egyébként szerintem azzal hoyg 18 évesen még nem votl barátnőd legalább nem törték össze a szívedet (legalábbis nem szerelmileg) persze majd biztos lesz erre is példa én nem kívánom neked egyáltalán csak negatívan nézem álltalában a dolgokat vagy próbálok reálisan látni. mert nem jó ha beleéled magad valamibe mert akkor csalódsz. járj nyugodtan pszihológushoz biztos segít ha nem egy próbát megért emellett ne add fel mert még elötted az egész élet! :) és nem piszkálódásból de kezdj el sportolni és szép lassan ha picit fogysz te is jobbanfogod érezni magad és egyébként az egészséged miatt mondom a fogyást. Remélem semmi bántót nem írtam én segíteni akartam neked kitartás!
2011. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas választ! :)

Szerintem nincs azzal gond hogy ha egy lánynak kerekebb a feneke, sőőt :)

Pszichológust megpróbálom, hátha segít.

Amugy jó látni, hogy megbírkoztak már sokan egy ilyen "lelki betegség" nek nevezett korszakon :)

Köszönöm a pozitiv választ, sokat segít :))

2011. jún. 30. 21:56
 9/19 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hallottál-e az ún. családállításról. Ez egy csoportos tréning, ahol mindenki személyesen elmondja gondja-baját, és közösen megoldjátok. Egyszerűen FANTASZTIKUS, iszonyat sok mindenre képes... Hihetetlen. Ez segíthet. VAGY, pszichológus. Nekem van egy nagyon aranyos pszichológusom, de még nála is átgondolok mindent 2x, hogy azok közül, amit mond, mi az, ami tényleg segít, és mi az, ami nem, ami esetleg még ronthat is a helyzeten... Szóval gondolj át mindent, amit hallasz. Ez persze a családállításra is igaz, és minden másra az életben. Magadra hallgass, tedd azt, ami NEKED jó. Fogadd el Magadat olyannak, amilyen vagy, és ha ez megtörtént, utána állítsd ki Magad elé a célt: le szeretnék fogyni/bármi. Ami pedig minden helyzetben igaz, és korábban is mondták már: az számít, ki vagy belülről. Persze ha nem vagy megelégedve Magaddal "külsőleg", sokkal nehezebb az egész. Ezért javaslom, hogy fogadd el legalább annyira Magad, hogy azt mondhasd, igen, ez vagyok én, ilyen vagyok most, ebből indulok, és igen, olyan leszek, amilyen szeretnék lenni!


Hajrá!!!!!!!!!!!!!!((((:

2011. júl. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem tudok és nem is akarok "túltenni" az előttem szólókon, de nagyon örülök, hogy értelmes és kedves emberek találták meg a kérdésedet, ami azért fontos, mert nem tévedt ide egy idióta sem, aki el tudná venni az életkedvedet. írtátok, hogy nektek is volt hasonló problémátok. én azért írok, mert nekem soha. se túlsúlyos nem voltam, se nem voltak olyan dolgaim soha, amiért "kiszúrhattak" volna maguknak a rosszindulatú emberek. kifejezetten sok fiúnak tetszettem mindig, ennek ellenére olyan durva önbizalomhiánnyal küzdöttem, hogy voltak napok, hogy az utcára nem mertem kilépni. és mivel én így viszonyultam magamhoz, hiába mondták sokan, hogy ne aggódjak mert szép vagyok, időről időre megtalált 1-2 olyan ember,aki mindig megakadályozta, hogy megpróbáljam elfogadni magamat. ezek a görények akkor jönnek, amikor a legérzékenyebb vagy, így egyszercsak elhiszed, hogy benned van a hiba. engem hiába dicsért meg 100 ember, ha 1(!) azt mondta, hogy csúnya vagyok, sajnos jobban foglalkoztatott a véleménye, mint a többi százé. na ebbe a hibába ne ess bele soha! az emberek rosszindulatúak, és jólesik nekik belerúgni néha abba, aki gyengének tűnik. márpedig aki nem szereti saját magát, az gyengének látszik mindig. 25 éves koromra eljutottam oda, hogy csak azoknak a véleményére kell adni, akik jóindulatúan közelednek feléd, és nem csak gonoszkodni akarnak. Az írásaid alapján egy kifejezetten értelmes és szimpatikus fiú vagy! és ez sokkal fontosabb annál, hogy éppen hogy nézel ki! döntsd el magadban, hogy mostantól változtatsz, mozogj valamit, egyél sokszor keveset, de elmehetsz fogyasztó masszázsra,akármilyen kezelésre, ha esetleg megengedheted magadnak. öltözz olyan ruhákba, amilyenek tetszenek, és hagyd, hogy az emberek a pozitív tulajdonságaidat vegyék észre, mert biztos vagyok benne,hogy bőven van ilyened!:)


18évesen meg eszedbe ne jusson nekem meghalni!!! az azt jelentené, hogy feladtad a harcot, mielőtt megkaptad volna az élettől azt a sok szépet, amit még tartogat. sok sz@r is lesz benne, nem titok, de túl fogod élni mindet! a pszichológus amúgy jó ötlet, ha esetleg az ide íróknak nem hiszel, bár hallgathatnál ránk... :Í)))


És nézz körül az utcán: olyan visszataszító emberek rohangálnak emelt fővel, büszkén, hogy eldobom az agyam! ez ugyanaz, mint amikor a lányok a cicababákat irigylik. semmi nincs bennük,és szegényesebb az életük, mint bárkinek (tudom, mert ilyenek vesznek körül mindennap).


Szóval igenis legyél büszke magadra, vagy legalább olyan értékes, mint bárki más.a kövérség pedig a 21. században legalább olyan természetes, mint ruhát hordani az utcán. a szüzességed miatt pedig ne aggódj,nem maradtál le semmiről (én pont az önbizalomhiány miatt adtam oda túl hamar egy nagyon szemét embernek, csak hogy túllegyek rajta, kár volt...)


Szedd össze magad, ne aggódj semmin, és legyél nagyon boldog! Sok sikert hozzá! :)

2011. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!