Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni teljesen...

Ki lehet gyógyulni teljesen az arachnofóbiából? Hogyan?

Figyelt kérdés
Betegesen félek a pókoktól. Mit lehet tenni?
2011. jún. 18. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyorsan menekülni, ha meglátsz egyet...

Tegnap csaptam ki én is a hisztit egy gigantikus méretű keresztespók miatt, hát volt sikoltás, pedig a 8 lábbal rendelkezőkön kívül semmitől nem kapok frászt (patkány, kígyó is jöhet). Nem tudom, hogyan lehet leküzdeni (még a kullancstól is rettegek... extra gáz, de nem tudok tenni ellene).

2011. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés - igaz, a tudományos rovatban, régen - és jó válaszok születtek.


Mesterséges valóságot szoktak használni gyógyításra.

2011. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első: sajnos ismerős... Ezeken a dögökön kívül engem se zavar más, csak hát mérsékelt égövön, városban sokkal egyszerűbb lenne pl. a kígyókat-síklókat kikerülni, mint a pókokat.
2011. jún. 18. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy régi védekező rendszer maradványa. Amikor még olyan helyen éltek az emberek ahol veszélyes volt a pók, azok kik féltek tőle mint a tűztől kiszelektálódtak.

rengeteg embernél ez megmarad, és mára csak hülyeségnek tűnik pedig régen a túlélés függhetett ettől.


én pl megfogok itthon akármilyen pókot mert tudom hogy nem lesz tőle bajom.

2011. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kognitív terápiával gyógyítható.
2011. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"én pl megfogok itthon akármilyen pókot mert tudom hogy nem lesz tőle bajom."


persze, én is tudom (nem ezzel van a baj, sőt a kaszáspóktól és álkaszáspóktól nem félek, pedig az harapott már meg, ami egyáltalán nem fáj, de azt meg azért nem fogom meg, mert szegény ledobja a lábait), sőt az is tudom, hogy ha kiveszek egy kullancsot a kutyámból, akkor sem lesz semmi bajom, egyszerűen nem tudom megfogni. Pedig az még csak nem is mászik... Aki ezt nem éli át, nem tudja, milyen érzés - én pl azt nem értem, hogy a békától, egértől, patkánytól hogy a fenébe lehet félni, hiszen nem rémisztőek, nem bántanak (sőt a patkány sem harap meg, ha jól fogja az ember), mégis rengetegen félnek tőlük.

2011. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!