Miért szed mostanában sok ember hangulatjavítót és tompítja el magát a helyett hogy mélyen önmagába nézne és megkeresné a problémája okait?
Azért,mert sokan (még az orvosok is) hajlamosak azt hinni, hogy a gyógyszer jó, hiszen elfedi (a gyakran kínzó) tüneteket.
Pedig a gyógyszereknek csak segítséget kellene átmenetileg nyújtaniuk ahhoz,hogy egy fokozott stresszben élő, depressziós ember képes legyen arra, hogy megpróbálja felderíteni a problémája okait.
Egy bizonyos ponton eljuthat az ember oda, hogy az életkörülményei,emberi kapcsolatai(akár az életkörülményei miatt is) annyira megromlanak, hogy depressziós lesz és teljesen negatívan látja a világot,nincs jövőképe,állandó stresszben él, és képtelen a "kiútra fókuszálni" (főleg,ha a körülmények,melyek az állapotához vezettek, nem változnak huzamosabb időn keresztül),vagy nem látja be, hogy szakember(pszichológus) talán segíthet neki ebben.
Jómagam kb. 1 éve szedek "hangulatjavítót"(=antidepresszánst),egy krízishelyzet után egy pszichiáter úgy látta,hogy ameddig az életkörülményeim nem rendeződnek, muszáj valamilyen szert szednem, ami kicsit megnyugtat, és segíti a pszichoterápiát, ugyanis én rendszeren járok pszichológushoz pszichoterápiára, mert én beláttam, hogy gondjaim vannak és szükségem van egy szakember segítségére.
De sokan nem így vannak ezzel,elfogadják,hogy a gyógyszerrel minden jobb, és meg sem próbálnak szakemberhez fordulni,csak élnek a gyógyszereken életük végéig. Egy mélyre süllyedt ember önerőből nagyon nehezen tud kimászni a gödörből, ahogy például nagyon nehezen tudnak az emberek végleg leszokni egy káros szenvedélyükről.
Te már jó úton jársz, hogy elkezdted keresni a választ, ha pedig úgy érzed, hogy nem megy, nem találod a kutat, ne félj pszichológushoz fordulni, ő épp abban fog segíteni,hogy megtaláld a problémáid okait,gyökereit, és bár megoldani nem fogja helyetted,(hiszen nem is tudná)rávilágíthat olyan dolgokra,megoldási lehetőségekre,amikre magadtól talán nem is gondoltál volna azelőtt.Én sok sikert kívánok Neked!!
"Egy sorstárs".
én arra a megállapításra jutottam magam tanulmányozása alapján hogy meg kell tanulni kitisztítani az embernek néha az agyát. Túl sok minden folyik ott és tele van szeméttel, egy csomó mindent nem tudtam hova tenni és ez szorongást okoz. A fölös energiákat meg le kell adni valamilyen tevékenységgel. Az összevissza evést meg be kell fejezni. Én megvontam magamtól a húst egy hétig és ez volt az életem eddigi legnehezebb lépése!
Ha nem tetszik az életstílus akkor meg kell változtatni, nem szabad beakadni és csak mélyebbre és mélyebbre temetni magunkat a szarban.
"Miért szed mostanában sok ember hangulatjavítót"
Divat. Vannak jól hangzó szlogenek (hangulatzavar = anyagcserezavar, és társaik), amik divatba hozták ezeket a szereket. Már 20-30 éve is léteztek ilyen gyógyszerek, de nem ették őket olyan mennyiségben, mint most. Igaz, akkoriban meg a nyugtatókra volt rácuppanva a közönség.
"mélyen önmagába nézne és megkeresné a problémája okait?"
Ha a problémák okait mindig meg lehetne keresni "önmagunkba nézéssel", akkor nem lennének pszichiáterek és pszichológusok. Ez nem ilyen egyszerű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!