Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Net függőség ellen mit tegyek?

Net függőség ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv az alábi lene a problémám közel egy éve számitogép függű vagyok (kocka) :( csak most kezdtem l észrevenni ,hogy alaposan elhagytak az izmaim és az erőm már szinte a szél eltudna fujni(régen sportoló voltam) mit tegyek?Akkor is nyomkodom a billentyűt ha azt se tudom hol vagyok és mit csiánlok de nem birom ki nélküle!előre is köszönöm nektek!
2009. márc. 13. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Kezd el sportolni, közösségben, ami élményt is ad. Ez segítene átbillenni a függőségen. Legyél minél többet a levegőn. Relaxálj. ezek segítenek.


Ha mindez nem elég kérd szakember segítségét. (pszuchológus)

2009. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Felismerted a dolgot, ez már fél siker.

Most pedig limitált az időt, először az eddigi felére,és kezdj el mozogni.

Aztán így tovább.

Erős akarat!!!

2009. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős, de a különbség nálam az, hogy (habár lehet én is kocka vagyok), mégis megyek, sétálok sokat, addig eszembe se jut a gép... Zenét hallgatok, olvasok... Te is meg tudod am tenni... Hidd el... :) Kicsit mozogsz, s lassan visszamennek azok az izmok... Napi 1-2 óra elég... :)
2009. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Utazz el egy időre olyan helyre ahol nem tudsz netezni, nekem bevált. Utána már nem is volt kedvem netezni egy jó ideig, helyette inkább eljártam bulizni, stb.
2009. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

nem tudom,eddig mennyit gépeztál,de elsőre az is nehéz lesz,hogy csökkentsd az időt...Naponta fele annyi időt gépezz mint eddig,azt se egyszerre hanem min. fél órás szünetekkel:)A többi időben(amit eddig gépezzéssel töltöttél.) menj ki először sétálj,aztán kezdj el kocogni.A lényeg a fokozatosságon van.Menj el konditerembe,itt nemcsak visszaszeded az izmaidat,de barátokat is tudsz szerezni.Ők majd segítenek neked,és elhívnak ide-oda te pedig menj el velük,így nem fogsz a gépre gondolni.

A LÉNYEG,HOGY LEGYEN AKARAT ERŐD!:)

Sok sikert!

14/L

2009. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is hasonló problémám volt.Mivel Még tanulok és sport életet is élek döntenem kelet hogy mit választok:iskola,Atlétika vagy az internet.Mert a három nem mehet így hát önerőmből csökkentettem a gépezést.Szerintem kezdj el te is újra sportolni az úgyis jót tesz.a legfontosabb meg az, hogy észre veted a függőségedet.
2009. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !nagyon hálás vagyok értük a csökentet időt ki probálom ha nem megy beverem a képernyőt:)
2009. márc. 13. 17:04
 8/15 anonim válasza:
74%
Keress valami olyan tevékenységet a gépen kívül ami le tud kötni. Ami örömet okoz. Meglátod így sikerülhet.
2009. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Van partnerkapcsolatod? :) Mert a szerelem csodákra képes...
2009. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Ne fizesd ki az internetszámlát.A szolgáltató majd leszoktat.
2009. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!