Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet megtudni valakirő...

Honnan lehet megtudni valakiről, hogy érett? Vagy saját magamról?

Figyelt kérdés
Magyarán "be van nőve a feje lágya".
2011. máj. 15. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenki mást nevez "érettségnek", mert ez nem egy egzakt tudományos fogalom.


Társadalmi értelemben az érettség azt jelenti, hogy valakinek van lakása, van egy munkahelye (vagy ha nem munkahelye, akkor valami más, ami biztosítja a megélhetését), illetve bizonyos kor felett családja is.

2011. máj. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Smartguy86 ***** válasza:

Érettnek lenni azt jelenti: vállalod a felelősséget a tetteidért. Sokan vannak, akik bár felnőttek, de ez mégsem mondható el róluk. Sokan felnőtt korukban is gyakran viselkednek gyerekként. A személyiségnek 3 énje van: felnőtt én, szülői én, gyermek én.


Felnőtt - az ésszerű, racionális, felelősségteljes

Szülői - a gondoskodó, óvó, vigyázó

Gyermek - a radikális, agresszív, irracionális


Ha ezeknek az elegye a saját irányításodban van, akkor érett vagy. Ha időről időre elveszted az uralmat az egyik fölött, akkor nem vagy érett.


Pl.: sok felnőtt nem képes parancsolni az indulatainak, és veszekszik, ha akar valamit - ez a gyermeki én túltengése kontroll nélkül. Ha valaki szinte megfojtja a gyermekét, úgy óvja mindentől, akkor a szülői énje van eltúlozva. Egyik sem jó. A felnőtt ésszerű, racionális és vállalja a felelősséget a tetteiért. Értsd: nem hibáztat másokat (szüleit, a kormányt, a munkatársakat) a saját hibáiért. Bizony ez ritka! Jó, ha mindenki elgondolkozik ezen.

2011. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hmmm,jók voltak a válaszok!

Köszönöm!

2011. máj. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!