Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegségnek számít az ha...

Betegségnek számít az ha nagyon nagy a lelkiismeretem?

Figyelt kérdés
Ezt arra értem h.: pl. vissza fordulok, mert beolvasom magamnak azt h nemjól oltottam le a lámpát és kigyulladhat a ház, és nemtudok többet cs-zni. stb.meg amikor a szőnyeg félre csúszik nekem meg kell igazítanom, mert a tudatom bemeséli azt, hogy akkor balszerencse történik velem vagy valami, és kényszerülök rá, hogy megigazítsam vagy valami..értitek..és ez rossz.nosmit tegyek, hogy legyőzzem?
2009. márc. 6. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem lelkiismeretesseg, inkabb rossz szokas.

Legyel lazabb, es szedjel vitamint, hogy ne feledkezzel meg dolgokrol. Pl. arrol, hogy kikapcsolod a vasalot, akkor kesobb ne gondolj arra, hogy huha, lehet hogy ki se kapcsoltam.

Ne gondolkozz annyit, felesleges!

2009. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kényszerbetegség. Ha úgy érzed, hogy kezdi "átvenni az uralmat", tehát pl. ha eszedbe jut, hogy talán nem oltottad le a lámpát, de hiába nem akarod vissza kell menned megnézni, akkor itt az ideje hogy elmenj a pszichológushoz. Ha nem tudod keretek közé szorítani akkor egyre rosszabb lehet.
2009. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom az előző válaszírónak hogy jött a vitaminos ötlete, de végülis szedhetsz, ártani nem árt, de speciel a te bajodon nem is segít :)


amit leírtál, az egy - valószínűleg - kezdődő kényszeres állapot. ha ez elhatalmasodik, nem hagyja élni az embert. hihetetlen méreteket tud ölteni, tehát jobb, ha minél előbb elmész szakemberhez, és beszámolsz neki erről, mert - a kérdésedre válaszolva - nem, ez nem normális.

2009. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ömmm..tudom, és régebben ez nagyon nagy kór volt nálam.De most úgyérzem mint ha csillapodna.De viszont, lassan elmennek a régik tudod h lámpa oltogatás, de jön helyette valami új..h pl.: TV-t kikapcsoltam-e ajtót bezártam-e..nem jó, orvosról szó se lehet..csak önterápiáról..amit én végzek magamon.
2009. márc. 6. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem durva a helyzet, de néha nekem is eszembe szokott jutni, hogy vajon mindent megcsináltam-e- persze már akkor, ha félúton vagyok otthonról :)


Ezért rászoktam arra, hogy ha indulás előtt vasalok, akkor miután befejeztem, hangosan(!) kimondom, hogy "a vasalót kihúztam, és a helyére tettem". Ugyanígy "a kulcsot azután tettem a táskámba, miutáb bezártam az ajtót" :)


Ekkor már csak arra kell gondolnid, hogy kimondtad, akkor meg is csináltad. Próbáld ki, hátha bejön :)

Bízz egy kicsit jobban magadban- tudod, önismeret, önbizalom... :)

Ja, és úgyis mindig elzárja az ember a gázt, az szinte automatikusan jön... :)

2009. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na ezt én is szoktam csinálni de..hát úgy ahogy bejön.Köszönöm.Még valaki tanács?
2009. márc. 6. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy tanács: amikor csinálsz valamit pl. vasalóót kihúzod, akkor amikor ki húzod a vasalót mond magadba vagy hangosan, hogy "a vasalót kihúztam". Ez által 'be meséled' magadnak, hogy ki húztad. (Vagyis rögzül az agyadban) Pusztán pszichológia. ;)
2009. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kényszerbetegség. Ha valakinek olyan gondolatai vannak, amik maguktól jönnek, és kényszert érez rá, hogy azokat, amiket gondol, megtegye, akkor az.

Nem kell elkeseredni, viszont szerintem kell hozzá pszichiáter, és gyógyszer is.

2009. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is voltak ilyen gondjaim, de én kinőttem. :) Lehet neked is elfog múlni idővel de amit előttem már leírtak azok határozottan jó megoldások lehetnek. :)
2010. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!