Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy pánikroham?...

Lehet, hogy pánikroham? Fogalmam sincs, hogy mi volt ez. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A barátommal épp beszélgettünk, az ágyon feküdtünk. ÉS nem tudom, hogy miért, de elkezdtem vergődni ( szóval a levegőbe rúgtam, összegörnyedtem), levertem magamról a kezét. (azzal tudom magyarázni talán, hogy ehhez volt kedvem). EZ után pedig rögtön megkértem, hogy nagyon szorosan öleljen meg. Elmúlt, negyed óráig beszélgettünk, aztán pedig annyira rossz érzés tört rám. Kétségbeesésnek mondanám, nem tudom, hogy miért. Semmi okom nem volt rá. Átölelt, én meg elkezdtem sírni... Aztán kb 10 perc után felültünk, de megint rámtört az egész (rögtön ez után), megint megölelt, én meg megint elkezdtem sírni... Aztán megnyugtatott, puszilgatott, babusgatott, de nagyon rossz érzés volt. A pánikroham tüneteit nem produkáltam ( kivéve a segítségkeresési vágyat). Ő is nagyon megijedt. Volt már valakinek valami hasonló baja?? Nagyon kétségbe vagyok esve...
2011. ápr. 12. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem pánikroham. Azt nem tudom pontosan mi,de biztos,hogy nem pánikroham,négy hónapig voltam "pánikbeteg" (de gyűlölöm ezt a szót!), és soha nem tapasztaltam ilyen tünetet. Amit viszont igen: szorító mellkas, reszketés, hidegrázás, "halálfélelem", zsibbadás,nem kaptam levegőt és teljesen "megszűnt" a külvilág. Nemhogy sírni nem tudtam,de konkrétan mikor kérdezte édesanyám,mi bajom,megszólalni se tudtam, csak reszkettem.
2011. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valóban, a pánikrohamnak a jelei azok, amiket az első leírt. De azért a te esetedet sem lehet letagadni, mert nem tudjuk a nevét. Figyelj magadra, és ha ujra bekövetkezik, akkor tudatosan figyeld az eseményeket, ne ijedj meg, hogy el tudd mesélni az orvosodnak. Hogy ketdődik, feltehetően mi váltja ki, hogyan zajlik, és hogyan fejeződik be.? Utána mennyi ideig tart, amíg teljesen visszaáll minden. Tehát mint egy külső szemlélő éld végig az eseményeket. És úgy is mondd el a háziorvosnak. Majd ő tudja mi ez.

2011. ápr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót? Nekem attól volt ilyenem. Nem pánikroham amúgy...
2011. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlpörgött az idegrendszered. Valami lehet a háttérben, valami feszültség.
2011. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikroham. Jegyezd fel, pontosan mi történt, hány percig tartott, mit éreztél közben, mit csináltál stb. Aztán menj orvoshoz, és vizsgáltasd ki, különösen, ha megismétlődne a dolog. Jobb kivizsgáltatni, mint aggódni.
2011. ápr. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!