Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Kivagyok teljesen,...

Mit tegyek? Kivagyok teljesen, és senki nem segít.

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, tanár, 4. éve tanítok. De az iskolában tapasztalható légkör - gyerekek viselkedése, agressziója, órákon való verekedés, stb - egyre eldurvult mostanra. Bármi rossz történik, mindig engem találnak meg a kollégák is, de olyan szinten, hogy végül nekem kell bizonyítanom, hogy nem én vagyok a felelős!


Amikor jeleztem, hogy problémák vannak a magatartással, nagyon agresszívak a gyerekek, és le se sz*rják, hogy mit mondok nekik, erre az volt a válasz "fentről", hogy tartsak rendet, az a dolgom. DE azért az egyesek kiosztásával, szaktanárik adásával nem szabad élni, mert az nem megfelelő nevelő eszköz. De fegyelmet kell tartani.


Ugyanakkor a gyerekek is tudják, hogy nem kapnak beírást, stb (ezt a vezető ki is mondta, a diákok előtt, hogy ő elítéli az ilyen fegyelmezési eszközöket.), így egyszerűen nincs eszköz a kezemben.


Azt vettem észre, hogy ez az egész szinte kifordít magamból. Olyan dolgokat kihoz belőlem, amit eddig el sem képzeltem volna.


Én már mostanra kivagyok, de nagyon. Ott akartam hagyni is, de nem engednek el, hanem továbbra is csak b*sztatnak, hogy nekem kellene változnom,blablabla, és nem a gyerekekkel van probléma.


Szerintem azért sem engednek el, mert tudják, hogy ezeket a csoportokat normális ember nem vállalná el! Már kértem azt is, hogy kaphassak más csoportokat is, hátha az segítene, de nem. A csoportjaim 80%-a cigány... szemben az "elit" csoportokkal, ahol egy-két cigány van, de az igyekvők közül valók!


Azt meg gondolom, nem tehetem meg, hogy egyszerűen nem megyek be dolgozni.

Orvoshoz nem akarok menni, hogy kiírjon, mert tudom, hogy akármennyi időre ki is írna, nem jutnék előre, mert amint vissza kell mennem, minden ugyanott folytatódna, és ugyanúgy ki lennék.


Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?


30/N


2011. ápr. 1. 20:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ilyen szakpárral miért akarnál munkanélkülit, amikor bárhol el lehet helyezkedni? Mondj fel, és keress normális állást. Plusz keress egy ügyvédet, hogy hogyan mndhatod fel mégis a nem megfelelő munkakörülményekre hivatkozva úgy, hogy te kerülj ki győztesen.
2011. ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak azértragaszkodnak hozzád az iskolában a tanárok, mert te viszed a balhét. Ha elmégy, més valakinek kell majd átvennie. Csak azt nem tudom, hogy a ciguskák biztos hogy nem csak angolt, és informatikát tanulnak, hanem más tárgyat is. És azok a tanárok hogy bírják? Beszéltél már valamelyikükkel? Vagy azzal, akit helyettesítel? Biztosan tudnak tanácsot adni. Ha pedig végképp nem bírod, akkor irány egy másik iskola. Inkább, mint a pszichátria
2011. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 dtigenerator válasza:

Megmondom neked a tutit. Ilyen körülmények között szépen be kell jelenteni az igazgatónak, a főnöködnek, hogy vagy hajlandó biztosítani az oktatáshoz jelenleg kellő, és szükséges eszközöket a fegyelmezéshez, hogy végezhesd a munkád, vagy rendkívüli felmondást nyújtasz be, amiért nem biztosítja az iskola a megfelelő közeget a munkavégzéshez. Ez ugyanolyan mintha beküldenének építkezésre, nem adnak védősisakot, és értetlenül kérdezik, hogy "Minek az? Kerüld csak ki a téglát!". Ha pszichiáteri jelentést szerzel róla, hogy az iskolai légkör téged tényleg leépít, azonnal leléphetsz, határozott időre szabott szerződéssel is. Nincs felmondási idő, de végkielégítés sem, szóval előtte küldd szét mindenhová az önéletrajzodat. Ha az iskola vezetősége meg a felmondásod veszélyére mégis tesz valamit, akkor bingó.

Amúgy meg pedagógiailag egy lehelletnyi üvöltözés, és ténymegállapítás miszerint vagy befogják a szájukat, és tanulnak, vagy idióták maradnak és híd alatti kartonputriban végzik, talán megteszik egy darabig. A gyerek is csak azért nagypofájú, mert nem érez határokat. Állíts fel párat, lépj fel erélyesen, de ne durván. Nagy a különbség. Ha beszólnak, szólj vissza valami frappánsat, mondjuk hűvös hangsúllyal jegyezd meg, hogy "Köszönjük a hozzászólást..." ezzel jelezvén hogy "Oké, felfogtam kisfiam, de leszarom." Remélem segíthettem.

2011. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!