Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba eshet az ember,...

Depresszióba eshet az ember, ha magánsulis és magányos?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok... magányos és mindig úgy érzem hogy már senki nem ért meg... valahogy... nem tart össze semmi... mit tehetnék? legszívesebben megszöknék... még egy árvaházba is jobb lenne... ez... nem is depresszió hanem... inkább magány... vagy nem? Amúgy sokat sírok és mostanába vonzom a bacikat...
2009. febr. 13. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nézd én is magánsulis vagyok(fél éve) mert az osztályom addig terrorizált amíg megnem próbáltam az öngyilkosságot. Ennyi. Nem hiányoznak, de a régi osztályom(az ez előtti) nagyon... SZóval igen, lehetsz magányos, mért nem jársz suliba?

Menj el sok helyre ismerkedj meg új emberekkel, én is ezt csinálom! Ha van kutyád sétáltasd sokat, menj emberek közé, kezdeményezz beszélgetést, akármi, csak ne ücsörögj depisen otthon mert az nagyon nemjó. Én jövőre már megyek suliba...Neked nem lenne kedved?

2009. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon is kedvem lenne! 3 gyereket ismerek összesen aki kb velem egyidős vagy kissebb... azaz 4 mert unitesóm (12,5) akkor... Máté(12,5)... meg Máté tesói(3-4)... csak... anyuék még az udvarra sem engednek! bevagyok zárva! legtöbb gyerek most a haverokkal hógolyózna a szünetben... (ha még van) én meg... egész rühes életemben itt poshadtam... amúgy valami szív cucc... de csak egyszer kaparintsam meg azt a nyamvadt orvost! sárgaföldig szidom! egyébként meg bennem van a probléma egyrészt mert igaz nem vagyok az a bociszemes könyörgős típus de akkor sem merem megmondani a szüleimnek... 12 éves vagyok... szeretnék már krumplitpucolni sütni segíteni... tojást feltörni... valami.... kimenni az udvarra simogatni a cicáimat... haverokat szerezni... ÉLNI! és? most itt vagyok csóringeren bezárva a házba... hát nem egy rózsás élet!
2009. febr. 13. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt beszéld meg anyudékkal. Hogy nem temethetnek el élve.

Ha nem jutsz velük előbbre, akkor valamelyik idősebb rokonodat kérd, hogy segítsen!

A nagyszülők mit szólnak ehhez?

Ha sehogy se tudsz dűlőre jutni, akkor keresd meg a területileg illetékes nevelési tanácsadót, s kérd a pszichológust, és mondd el neki, s kérdezd meg, hogy hogy találkozhatnátok?

Vannak tini telefonos lelkisegélyszolgálatok, azt is felhívhatod, az még ingyenes is.


De biztos megértenek a szüleid, hiszen azt hiszem, a legjobbat akarják, azért zártak be.Csak nem tudják mi a jó neked.Mondd el nekik, hogy így nem lehet élni, illetve lehet, de minek. Meg fogják érteni. Ha nem, akkor követeld, hogy vigyenek el egy másik orvoshoz!

Sose jártál suliba?

Ha mégis, vagy oviba, akkor hívd meg a régi a barátaidat a lakásba!Megtalálod iwiwen.

Követelj ki magadnak 4hét szanatóriumot, ott is lehet ismerkedni.

Nem vagy már kisbaba, ez a Te életed, tenned kell valamit.

Kérj segítséget a depresszió megelőzésére is, én voltam, ne tudd meg!Akár otthon. Mondd meg, hogy Te ezt nem birod tovább.

Inkább odaadnám egy lábamat, csak azt ne éljem át mégegyszer!

De most először is vigyenek el egy hétvégére kirándulni, és kérj azonnal egy kutyát vagy macskát!

Biztos megvannak a módszereid, vesd be!

Mitől félsz? Ne félj! Vegyél egy mély levegőt!

Várom, mit intéztél!

2009. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja a cicát elnéztem.

Hát kérlek: állj fel, menj ki, hozdd be a macskát!

Törj fel egy tojást, a sárgáját keverd el sóval, s edd meg kenyérrel!

Pucolj meg 2 kiló krumplit mire hazajönnek!

Mi bajod lehet? Megvernek?

Ha nem tudsz felkelni, követeld ezeket az ágyadba!

Úgyse mernek nemet mondani, nehogy megártson a kiabálás.

Ha ágyhoz vagy kötve, követeld ki , hogy hívjanak hozzád vendégeket!A lelki baj sokkal rosszabb, mint a testi.

2009. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
áh... anyukám itthon van... amúgy nem vernek de ami nem tetszik nekik azt egyből leszolják és szétsértik a fejem... egyébként meg... hiába... tételes telefon számla van... meglátnák... elkényeteztettnek tart mindenki meg számítógép függőnek.... mindenki utál... úgy érzem hogy ha megölném magam senki nem bánkódna hanem pörköltet csinálna Tigrisből és Miciből(cicáim) és a plüssállataimmal fűtenének... egyszerűen... nem megy... erőm sincs rá mert reménytelennek érzem az egész rohadt életem... semmi... nem merem... nem... semmilyen önállóságra nem neveltek de mégis több felelősség érzetem van mint 18 éves bátyáimnak... bármi jót teszek semmilyen formában nem kapom vissza
2009. febr. 13. 13:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ne beszélj így, hogy "rohadt élet" stb. Gondolj bele, hogy lehetne rosszabb is! Persze megértelek, hogy ez a gondod van, de ne az életet hibáztasd ezért, hanem próbáld meg megbeszélni a szuleiddel, mondd el nekik, hogy mi bánt téged, és hogy mire lenne szukséged! De szerintem még fiatal vagy ahhoz, hogy ítélkezz az élet felett! Az élet egy csodálatos dolog, ami tele van meglepetésekkel, és akkor torténnek az igazán csodálatos dolgok, amikor nem számítunk rá, és ezt tapasztalatból mondom!!! Amúgy meg ha szomorú vagy, akkor persze, hogy vonzod a bacikat! Keress magadnak egy jó barátot vagy barátnot, akivel eltoltod az idot. Rá fogsz jonni, hogy mit szeretsz igazán, s lesz egy hobbid, aminek élni fogsz, ez lesz az életed értelme! :)

Drukkolok, hogy sikeruljon!:)

2009. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért nem tudnak az emberek olvasni!? a pXcsába! egyébként meg olyat mondjatok aminek értelme is van! mind a 4 kérdésembe ez a VÁLASZ!!! nincs olyan kikXrt kibaXott tetves megoldás amivel el lehet kerülni a kommunikációt?
2009. febr. 13. 21:05
 8/12 anonim ***** válasza:

14:55-os vagyok megint!

Szerintem ne beszélj így, mert így soha nem fognak szeretni az emberek, ha ilyen a hozzáállásod!

Nemhiszem, hogy el lehetne kerulni a kommunikációt!!!

2009. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd meg anyukádat hogy csináljon neked eutanáziát, nehogy nagyon megerőltesd magad az öngyilkossággal!
2009. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szereted Az Amélie csodálatos élete c. filmet? Ha nem láttad, feltétlenül nézd meg!
2009. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!