Szakember segíthetne? Vagy hova fordulhatnék?
Mostanában sokat szorongok, ami megnehezíti, hogy helyt álljak a mindennapokban. Ez a szorongás elég mély, nem tudok rá jobb kifejezést találni. Visszatérő rémálmoktól is szenvedek, egészen kisgyermekkoromig nyúlik vissza az első ilyen rémálom. Az utóbbi körülbelül 2 évben lettek mindennaposak. Éjjel sokszor felébredek, néha nem is tudok visszaaludni, ezáltal rossz a közérzetem. Próbálkoztam sporttal, hogy fizikailag is kimerítsem magam, ne csak szellemileg, de nem hozott változást, a testmozgást nem élvezem, kimerültségem miatt a többi embert is nehezen tolerálom, akik oda járnak edzeni. De egyéb területeken is nehezen viselem az embereket, igyekszem minél kevesebb interakcióba bonyolódni. Úgy érzem egy fal vesz körül, de nem nyújt biztonságot. Kétségbe vagyok esve, és ki vagyok "égve" minden emberi érzés iránt. Nem tudom, hova forduljak, mi vagy ki tudna segíteni. Szakember (pszichiáter? pszichológus? háziorvos? ki?) szerintem gyógyszert adna, nem szívesen szedném az altatót például, mint tüneti kezelést. Mit tegyek?
Köszönöm, ha valaki tanáccsal lát el.
"kisgyermekkoromig nyúlik vissza az első ilyen rémálom."
Epp ezert egy hipnotizalo szakember talan ki tudja hozni beloled, hogy akkor mi tortent, mit probalsz kirekeszteni emlekezetedbol, ami talan remalomkent jelenik meg. Utana mar konnyebb a dolog, lehet kezelni.
pont azt akartam írni, mi köze a kérdésednek a családi kapcsolatok kategóriához, de látom egy modi áttette a kérdéseded a megfelelő kategóriába.
Egyébként igen. Ha női bajod van, elmész nőgyógyászhoz, ha fáj a fogad, akkor fogorvoshoz, ha lelki bajod van, akkor bizony pszichológus. Ha nagy "baj", akor tobávv küld pszichiáterhez. A pszichiáter írhat föl gyógyszert, de ha nem akarod szedni, nem kötelező.
Én nem vagyok szakember, de talán tudok néhány hasznos dolgot mondani. Egyrészt jó ötletnek tartom, hogy felkeress egy pszichiátert, másrészt viszont magad is sokat tehetsz a javulásért. A gyógyszeres kezelést én sem favorizálom, de elismerem kiegészítő elemként. A gond az vele, hogy rá lehet szokni és csak a tüneteket enyhíti. Utóbbi sem elhanyagolható, ha annyira súlyos a helyzet.
Ami téged illet, én a helyedben önismereti kérdések tisztázásával kezdeném. Ki vagyok én? Mit csinálok tulajdonképpen a munkahelyemen? Kinek akarok én megfelelni? Stb. A környezetünk belekényszerít egy rakás önpusztító tevékenységbe, amelyek nagy részével akár fel is hagyhatnánk. Nem mások kedvéért kell élni, hanem csakis magunkért, persze lehetőleg nem másnak a rovására.
Írod, hogy próbálkozol az edzéssel, ami szintén tüneti kezelés, ráadásul nem is hatékony. Csak tovább stresszeled magad, mivel találtál egy újabb ketrecet, amiben nem érzed jól magad. Edzeni azért járjunk, mert jól esik és élvezzük! Muszájból inkább ne. Javasolnám a csapatjátékokat a társaság miatt. Ne a tevékenységre figyelj, hanem, hogy jól érzed magad az emberekkel, akik körülvesznek. Talán ez a legfontosabb, amit eddig írtam. Nem az a lényeg, hogy mit csinálsz, hanem, hogy legyél tudatában annak, hogy csak játék! Egy kézi meccsen nem az a lényeg, hogy ki győz, hanem, hogy jól érezd magad! Nyilván fontos a győzelem is, de nem mindenáron!
Az alapproblémád valószínűleg az lehet, hogy bizonyos dolgokkal kapcsolatba nem számoltál el magaddal. Ezek lehetnek múltbéli és jelenbéli dolgok is. Próbáld a jelenbe maximálisan beletenni, amit tudsz. A múlt és a jövő kevésbé fontos, vagy egyáltalán nem. Jó sok mindent írtam, talán kaotikusnak tűnik, de most így sikerült...:)
Annyit tudok tenni, hogy ha kérdésed van, azzal kapcsolatban, amit írtam, szívesen válaszolok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!