Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék leszokni az...

Hogy tudnék leszokni az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
Lassan 14 leszek és ez már elég ciki, de nem tudatosan csinálom, van hogy arra döbbenek hogy megint a számban van..most kapok fogszabit, mivel a mutatóujjam szopásától az első két fogam tök előre áll, és az egész felső állkapcsom meg van nyúlva sajnos..Szeretném ha végre szépek lennének a fogaim, de valahogy nem tudok leszokni róla, akaratom nem elég hozzá.A körömrágás elleni körömlakk se segít:S
2011. jan. 27. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Minden szokást a legegyszerűbben úgy lehet megszüntetni, ha rászoksz valami másra. Erre nincs általános recept, de sanszos hogy ez nálad egy pótcselekvés, vagy ha nem akkor komolyabb pszichés okai vannak. Először arra kell rájönnöd, hogy tulajdonképpen miért is csinálod.
2011. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát inkább pótcselekvés mert körülöttem minden OK, sőt..

pótcselekvésről hogy lehet leszokni?

Mert ugye akkor csinálom épp mikor nem csinálok semmit...:S

2011. jan. 27. 19:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg rágózni.
2011. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az nem segít semmit, eddig is próbáltam már, és mostantól a fogszabi miatt nem lehet:S
2011. jan. 27. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a meditációt! Én még sosem csináltam, de biztos, hogy előbb utóbb belevágok, mert nekem is vannak pótcselekvési kényszereim, szerintem kb. mindenkinek... jó lenne megtanulni békében üldögélni, és csak nézelődni, mindenféle hiányérzet nélkül.
2011. jan. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19:32-es vagyok. Most így első körben Kojak példáját javasolnám. Nyalókázz. Mikor szopni akarod az ujjad, kapj be egy nyalókát. Ne egy ilyen normál gömbalakút, hanem vannak ezek a vékony, ovális nyalókák amik max 10 percig tartanak. A lényeg az h ne kelljen sokat szüttyögni vele, de mégis elég időre lekössön. A lényeg az orális fixáció leküzdése, mert hogy ezt így hívják...
2011. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 21 éves lány vagyok, ugyan nem 14 éves koromig, de sokáig szoptam az ujjam én is. Szörnyű volt a fogszabályzás...sokszor sírtam, mert annyira fájtak a fogaim, amikor feltettem a fogszabit. Ezen kívül csúnya(bb) is voltam vele. De megérte, mert már szépen sorban vannak a fogaim, nem állnak ki:) De a nyalóka tényleg hatalmas ötlet!
2011. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, te hogy szoktál le?

A nyalóka jó, lehet kipróbálom, bár lehet hogy elhíznék tőle:D

2011. jan. 30. 13:52
 9/14 Bettibébi válasza:
Szia! Ugyanebben a helyzetben jártam? Picibabaként is cumiztam, de utána miután anya elvette rászoktam az ujjamra, naagyon naaagyon sokáig csak úgy tudtam elaludni ha szoptam az ujjam. Ez úgy megnyugtatott. Semmi extrát nem csináltam anyáék és a bátyám esténként ha elaludtam tévézés közben kivették az ujjam a számból...jó pár alkalommal:) És egy idő után már nem szoptam. Semmi extra dolgot nem csináltam. Bár ha ez neked nem csak estére korlátozódik hanem például napközben is akkor jó lehet a nyalóka. Vagy ajánlanék egy pszichológust mert lehet hogy ennek lelki okai is vannak. De ne ijedj meg! Próbálkozz!:) Sok sikert!:)
2011. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Bettibébi!

A kérdező már 14 éves. Azért röhejes, hogy lassan az udvarlója vegye ki a szájából az ujját, ha elpihent. Meg fizikaórán is furcsa. A ballagásról már nem is beszélnék. Még jó, hogy a pelusról le tudott szokni.

2011. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!