Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha rohamom van?...

Mit tegyek ha rohamom van? Hova menjek? Félek

Figyelt kérdés

nos az a helyzet hogy elég gyenge idegzetű vagyok.

és bármi olyan filmjelenet vagy történés kitudja nálam hozni ami akcióban eseménydús.

ilyenkor ugy érzem hogy kicsit nehezebben kapok levegőt, meg krákogok emiatt. persze ha ettől mégjobban bepánikolok akkor egyre nehezebbnek érzem a levegővételt remegek hányingerem lesz szédülni kezdek fejfájás stb..


2009. jan. 24. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ezek a tünetek pánikbetegségre utalnak.

Menj orvoshoz,van rá gyógyszer is,de megtanulhatsz szakembertől meditálni,azt mondják azzal is nagyon jól kordában tartható.

2009. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és valaki nemtud budapesten a 7.kerülethez közel jó és olcsó pszihológust?

szorít a torkom.

egyszer régen voltam kineziológusnál egyszer akkor fél évig rendben voltam úgy hogy egyszer meditáltam nála. kb 3 órát beszélgettem vele.

de azt felszinesnek éreztem. valaki olyan kéne akihez eljárhatnék beszélgetni aki segít

2 családtagom is skizofréniás nagybátyám és keresztanyukám.. örökölhettem ezekből valamit és ezért lehet ez?

meg meghalt 6.ban a legjobb barátnőm is

2009. jan. 24. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A skizofrénia örökölhető.

Sajnos nem tudok ajánlani orvost,nem Pesti vagyok.

De szerintem próbálj beutalót kérni a háziorvostól a körzetedhez tartozó psichiátriára,ott ingyenes az ellátás,meg tudják mondani milyen kezelésre lenne szükség.És biztosan orvost is tudnak ajánlani ha szükséges.


Minden jót,jó egészséget.

2009. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezek a tünetek pánik betegségre utalnak.Ezen nem igazán tudnak segiteni afféle hokuszpok csoda dokik.Én is a pszichiáter felkeresését javasolnám.Ő ugy gyogyszeresen mint beszélgetésben talál megoldást a rosszulléteid stabilizálodására.Igaz nem egészségessek ezek a gyogyszerek,de sajnos mint irtad hogy a családodban milyen jellegü betegség van,ők is gyogyszeres kezelés mellett /állando/vannak tünet mentessek.Háziorvosi beutaloval nyugodtan keresd fel a területi pszichiátert,de a mi fontos mindig-mindent öszintén mondj el neki mert máskülönben nem tud segiteni.Sajnos nekem is hasonlo betegségem van,csak nagyon erös gyogyszerek mellett stabil és tünet mentes az állapotom.Kivánom neked is igy sikerüljön.Ha szeretnél kérdezni bármikor irj az emailemre,szívesen segitek mégha csak szavakban is,mert tudom milyen szörnyü érzés.
2009. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

rendben köszönök mindent ha kell valami írok.

de ha valakinek van még lyen panasza vagyis volt és segítettek rajta az írhatna még tapsztalatokat vagy valami

2009. jan. 25. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt,ahogy előttem írják ez pánikbetegség.Minden kerületben van szakrendelő és ott tudnak kezelni!
2009. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!