Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depisek! Hogy éltétek túl az...

Depisek! Hogy éltétek túl az estét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nehezen :(
2010. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
borral :D
2010. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó sok alkohollal...
2010. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szarul.. már alig várom a szilvesztert..
2010. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

En rajottem, hogy a depressziomat csak elmelyiti az egyedullet, igy mindent megtettem azert, hogy valakivel beszelhessek. Ha eppen senki nem volt elerheto, akkor chat.hu-n vartam, hogy egy ertelmes ember ramkattintson. Kozben rajottem, hogy zenet kene hallgatni es szivesen betettem volna egy szomoru zenet, amin ki tudom sirni magam, de erot vettem magamon, mert tudtam, hogy az is csak elmelyitene a depressziot es helyette bulizos szamokat hallgattam, ami emelte a hangulatot.

A masik, ami tutira bejott az, hogy filmet neztem. De depis idoszakban csak es kizarolag nevettetos, vagy izgalmas film johet szoba, pl vigjatek vagy akcio, esetleg egy jo thriller. Nekem az ismeretterjeszto filmek is elvontak a figyelmem, azokat is szeretem.

Volt olyan is, hogy annyira depis voltam, hogy az agyban fetrengtem ejjel, de nem tudtam aludni. Aztan rajottem, hogy ilyenkor az csak rosszabb, ha agyban maradok es varom, hogy alom jojjon a szememre, ugyhogy ehelyett inkabb elkezdtem paszianszozni a telefonomon, vagy bekapcsoltam a TV-t. Ezek elvontak a figyelmemet a rossz gondolatokrol es hamar el is aludtam.

Ezeket a tippeket szakembertol hallottam es tenyleg mukodik.

De az egyik legfontosabb az az, hogy ha felismered magadon a depresszio jeleit, akkor azonnal keress fel egy orvost. Meg akkor is, ha semmi remeny nem fuz hozza. Vannak nagyon jo hangulat javito tablettak is, nekem volt, hogy csak az segitett.

Az elso kiut a depressziobol az, hogy nem szabad magunkban tartani a problemat, hanem el kell mondani valakinek, aki meghallgat. Akar tobb embernek is. De a leges legjobb, ha szakemberhez fordulunk.

2010. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Nagyon boldog, optimista és sikeres új évet mindannyiunknak!

(semmi depi)

2010. dec. 31. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!