Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ezzel kezdeni valamit,...

Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy már így maradok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyszer tanúja voltam egy hüvelyi szülésnek fájdalomcsillapítás minden nélkül. Régen volt, de azóta egyszerűen rettegek az egész gyerekvállalás témától, de már a párkapcsolattól is (nincs is párom). Lehet hogy az is benne van a dologban, hogy (mesélték) anyukám majdnem belehalt a terhességébe. Tudom, hogy nem normális dolog, de fizikailag rosszul leszek, ha szóba kerül a családalapítás (pedig elég sokszor piszkál érte a családom, hogy már 25 éves vagyok, és még mindig egyedül). Pszichológus segíthet, vagy ez már így marad? Mit csináljak?
2010. dec. 19. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ezt úgy érted, hogy láttál ilyet? Én is láttam, számomra csodálatos volt.Miért volt számodra szörnyű? ha elmondanád, talán tudnék segíteni, mert lehet, hogy valamilyen hiedelem él benned a szüléssel kapcsolatban.
2010. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én vallásos általánosba jártam. már nem emlékszem, hogy 7 vagy 8.-ban videon mutattak nekünk egy szülést. nem igazán értem mi volt ezzel a céljuk, de bennem maradandó károsodást okoztak. komolyan, ha már meglátok egy várandós nőt, akkor sajnálom szegényt, nemhogy én babát akarjak valaha is!

22L

2010. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Iszonyatos fájdalmai lehettek, és ez eléggé látszott. Ráadásul órákon keresztül (tudom, hogy ebben semmi "extra" nincs, a szülés az ilyen, de pont ez az ijesztő benne, hogy törvényszerűen pokolian fáj). Tisztában vagyok vele, hogy bennem van a hiba, de sajnos ez még nem segít.
2010. dec. 19. 23:25
 4/8 A kérdező kommentje:
23:22, pont erről van szó, igen.
2010. dec. 19. 23:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Írj nekem privátot, talán segíthetek rajtad!
2010. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tetris ***** válasza:

A szülés valóban egy fájdalmas dolog. De ha nem lenne egyben a világ legnagyobb csodája, már rég kihaltunk volna.

Persze, hogy fáj. Hiszen kiszakad belőled egy kis élet. De anyává válni egy semmivel sem összehasonlítható érzés. Amikor először a kezedbe veszed azt a pici életet, az ember lánya ilyenkor olyan megilletődöttséget, meghatottságot érez, mint még soha előtte, és soha utána.

Az életed egyik legcsodálatosabb érzését hagyod ki, ha nem válsz édesanyává csak azért, mert félsz a szülés közbeni fájdalomtól.

Akkor érted meg igazán, hogy miért is vagy itt a földön, hogy mi az értelme mindennek, amikor először megérzed a moccanást belűl. Hogy lennél képes ezt kihagyni?

Arra is gondolj, hogy ma már számtalan módszer van arra, hogy a szülési fájdalmat megszüntessék, vagy csökkentsék. A mai szülések már nem olyan drasztikusak, mint régebben.

Kérhetsz császározást is, és akkor nem érzel semmit.

De sírva könyörgöm ne hagyd ki az életedből az anyaság csodáját csak azért, mert félsz.!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy szülés után törlődik az a fájdalom az agyadból amit átéltél. így vagyunk kitalálva, különben senki se vállalna kétszer gyereket. Amúgy is, ahogy az egyik válaszoló írta, ma már van fájdalomcsillapítás, császározás. Bennem is van egy félelem a szüléssel kapcsolatban, de erősebb a vágy, hogy egy kisbabám legyen, akit felnevelhetek. Talán ha megtalálod azt az embert akinek szívesen szülnél gyereket, megváltozik a véleményed, ismerkedj!
2010. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért azzal a császár-kéregetéssel vigyázzatok lányok! Nem olyan egyszerű a helyzet.Az első gyermekem császáros volt -(természetesen nem közkívánatra...)-, a másik "sima".Jobb, ha ezeket a természet és az orvostudomány dönti el, így együtt.
2010. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!