Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék határozottabb,...

Hogyan lehetnék határozottabb, talpraesettebb? Lehet ezt valahogy fejleszteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék talpraesett és magabiztos lenni. Nem szeretnék szégyenlős lenni az emberek előtt, ha meg kell szólalnom, és szeretnék tisztában lenni vele, hogy érek annyit, mint bárki más. Hogyan csináljam? Tud valaki valami ötletet, könyvet esetleg? Elre is köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 15. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ilyen voltam, de nem könyvből tanultam meg. Mindig szégyenlős, gyámoltalan, bátortalan voltam. Nem rég belecseppentem a nagybetűs életbe egyetemistaként egy idegen városba, ismerős nélkül. Talán közhelynek hangzik, de ezt nem könyvből fogod megtanulni, hanem a saját tapasztalataid alapján. Mintha matekoznál: gyakorolni és gyakorolni. Lehet, h. nem hangzik túl hasznosnak, de másképp nem fogsz belejönni. Csak próbáld meg:) Sok sikert!
2010. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ugyan, Beszélgessen idegenekkel vagy hogyan?
2010. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem ugyan , hogyan
2010. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet könyvből megtanulni. Úgy tudsz csak fejlődni, ha sokat beszélsz emberek előtt. Persze lehet hozzá tanulni elméletet is, de gyakorolni kell.

Én úgy tapasztaltam hogy azok a jó előadók, akik nem előadásnak fogják fel a szereplést, hanem csak beszélgetésnek és közvetlenek, humorosak. Én tanár vagyok, de emlékszem hogy az első néhány alkalommal milyen béna voltam. Izgultam, nem tudtam mit kezdeni a karommal és úgy általában magammal. Aztán néhány hét alatt kialakult a testbeszédem, az egész stílusom. Csak bele kell jönni.

2010. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nézz szembe a félelmeiddel. Én folyton a legparásabb szitukba sodortam magam. Ez úgymond a gyakorlás.

2. A többiek is csak ugyanolyan emberek, min te. Ők is szoktak hülyeségeket mondani, beégni, szorongani.

3. Ha beégsz bármivel is, a csoda három napig tart, elfelejtik. Ha valami vicces dologgal sokáig cikiznek akkor meg fel kel fogni humorosan, és legyinteni rá. vannak nagyobb problémák is az életben.


És konkrét eset: amikor először kikerültem a nagybetűs életben, egy gyár volt az első munkahelyem, egy olyan nagyhangú, nagyszájú, veszekedős tapló társasággal, ami felülmúlta az addigi ördögien rossz osztályomat is. :P

Szépen meghúztam magam, lehetőleg ne kerüljek se középpontba, se konfliktusba senkivel. Aztán pár hónap múlva minőségellenőrnek tanítottak be. na, akkor aztán nem volt szégyenlősség! Ha a Jóska rosszul csinált valamit, akkor bizony oda kellett állni és megmondani, hogy mit javítson. Fura volt 18 évesen olyan férfiaknak megmondani a tutit, akik akár az apáim lehetnének.

És a havi záráskor pedig mindenki elé kiállni, összegezni a hónapot és elmondani, ki miben, hol hibázott.

Napi gyomorgörcs, veréssel fenyegettek, folyton b*szogattak, én meg nem mertem szólni, inkább magam javítottam ki sok hibát.

Majd egyszer csak elegem lett. Mondom: kik ők? Ugyanolyan dolgozók mint én. Mi joguk van terrorizálni? Semmi. Nekem az a munkám, hogy meózzak, nekik meg kötelességük javítani a hibát. Punktum. Ez a dolgom, ha nem tetszik, lehet a művezetőnél reklamálni.

Ezekkel a határozott gondolatokkal léptem be reggel a csarnokba.

Aztán, amikor visszaadtam az egyik dolgozónak a hibás darabokat javításra, veréssel fenyegetett "szép magyar" stílusban. Akkor azt mondtam neki: "Jól van b*meg, verj meg, ölj meg, csinálj, amit tetszik, de előbb javítsd ki ezeket, mert le kell csomagolni, és nem lesz meg a sornorma. A te pénzeddel is játszol, a Marika pénzével is játszol, és a Zoli pénzével is játszol, ezt majd velük beszéld meg. Nem jókedvemből hozom ezeket vissza, nem b*ziskodni akarok, nekem ez a dolgom, neked meg az, hogy kijavítsd, de lehetőleg el se rontsd. Hagyjuk már békén egymást!"

Ez volt az első kitörésem, és ezután csak nőt és nőtt a szám mérete. :P


Aztán gyárból ki, másik gyárba be, semmi sem okozott meglepetést, egészen addig, míg ki nem kerültem nyelvtudás nélkül Ausztriába... na de az egy másik lecke. :))


A lényeg, hogy mindenkinek egy élete van, nem fér bele, hogy azt a mások véleménye alapján éljük. Ráadásul nem 1-2 szerencsétlen véleménye fog érdekelni. Ha nem szeret, ne szeressen, senki sem mondta, hogy kötelező.

te is csak azok véleményére adj, akik fontosak neked. A többieknek pedig csak beszélj, mondd el a véleményed, érezd jól magad, ha nekik nem tetszik tegyél rá magasról. Nem mindegy mit gondol? Egy életet van, nehogy már olyanok miatt ne nyílj meg, akik nem is fontosak neked. Erre nincs idő.

2010. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az élet megtanít rá..vagy megszoksz, vagy elvérzel...
2010. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mind nagyon hasznos tanács volt, de még mindig nem tudom mit csináljak. Csak a hétköznapi élethez kellene, hogy ne tapossanak el mások. Nem szeretnék meghátrálni, amikor nekem van igazam, és ki akarok állni az elveim mellett. Majd valahogy csak sikerül... :S
2010. dec. 17. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd ha betelik a pohár, kitörsz magadból. Nálam is így volt, barátom csak csodálkozott, hogy milyen is tudok lenni. Benned van mindez, csak kell ami kihozza, akár az, hogy eleged legyen az egész sz.ar életből.
2010. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez lesz, mert már most is vannak ilyen jellegű kitöréseim, amikor tényleg betelik a pohár. De mostantól tudatosítani fogom ezt. Nem fogom hagyni magam.
2010. dec. 18. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszú önismereti út. De ha érdekel a modern pszichológia, és van kitartásod hozzá, akkor járható :)


[link]

2010. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!