Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A serdülő korral együtt jár a...

A serdülő korral együtt jár a depresszió, és ki lehet "nőni"?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Együtt jár..és kilehet nőni:)) nekem is sikerült XP :D
2009. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jár együtt.

A depresszió, mint kórtünet, betegség, melynek szenvedő alanya pszichológiai kezelésre szorul.


A pillanatnyi lehangoltság, érzelmi instabilitás, valóban lehet a serdülőkorban, de ez nem betegség, múló állapot.

2009. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
első válaszoló vagyok...suliban szinte az összes osztálytársam depressziós volt...én is az voltam elég sokáig,de jött a barátom és amióta ő van nekem,azóta semmi ilyesmi nincs:) úgy érzem,hogy kinőttem ebből és ha most szakítanánk,akkor is megtudnék állni a saját lábamon összeomlás nélkül...
2009. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én is azt hittem, hogy mindenki az volt, de pl a férjem hirbol se tudja mi az a depresszio, nem is erti.


szerintem egyenfuggo, pont tegnap olvastam, hogy sajnos a magyar nep hajlamosabb ra.. azt hiszem a lakossag negyedenek kene pszihologiai segitseg, es legalabb a fele kuzd ilyen problemaval..


a depresszio egy betegseg, csak nem fizikai, gyogyithato, megelozheto..


nem osszekeverendo a tinikori onmagunk keresesevel szerintem, amikor minden nap olyan "szar", meg semmi sem jo, es kulonben is.


nalunk regen az iskolaban mindenki atesett ezen a tinikori akarmin, és volt egy depresszios az osztalyban. na, rajta latszott is, hogy depresszios, ossze sem volt hasonlithato a tobbiekkel.

2009. jan. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen jár együttt vele, minden korosztályt "elkaphatja", de a serdülők körében van sűrűbben jelen, mert sok tininek vannak mély pontjai, amikor azt hiszi hogy minden ellene van, semmi sem sikerül és nem boldogok, akkor jutnak el erre a pontra, hogy depressziósok lesznek.

De ki lehet nőni..idővel

2009. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha EMOs vagy akkor együtt jár és nem lehet kinőni amugy nem,nekem nem volt.
2009. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!