Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés
Azért ebbe a kategóriába írom, mert szerintem ez már beteges. Távkapcsban élünk, de minden héten talizunk, sőt kéthetente több napot is együttvagyunk. Telefonon is rengeteget beszélünk. Nem csal meg és nem is olyan hogy megcsalna, csak bennem van az, hogy mindenki jobb nálam aki körülötte van, munkatársai, ismerősök stb. A lényeg h nem lenne okom féltékenykedni, de mégsem tudom megállni és néha teljesen kiborulok.. mégha a saját családtagjaival beszél is.. mindenkire azt hiszem, hogy ha csak hozzáér is vagy közelebb van hozzá akkor már az is idegesít..szóval tudom h minimum pszichológus kellene.. Nem tudom mivel tudnám leállítani magam...Mit tehetnék??? (2éve vagyunk együtt, soha nem lépett félre, és veszekedni is cak az én hülyeségeim miatt veszekedtünk...(21éves lány vagyok, ő ugyanennyi idős nem csajózós, előttem sem volt az.. most miért tenné?!...)
2009. jan. 20. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

na erre énis nagyon kiváncsi vagyok, mert énis betegesen féltékeny vagyok.

Talán gondolj arra, hogy ha akar úgyis megcsal ha idegekedsz, ha nem. Én nem hittem el hogy ez tönkretehet egy kapcsit, de mégis, mostmár tiszta fejjel látom hogy nagyon kár volt.


geri

2009. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Valószínűleg önértékelési problémáid vannak, még magadban se bízol nemhogy a párodban? Mondd mennyi önbizalmad van, miért félsz a párod elvesztésétől?


JÓ lenne ha elgondolkodnál hogy miért vagy ennyire bizalmatlan akár kérj segítséget is, menj el egy jó pszichológushoz, aki segíteni fog hogy átlásd a problémáid.

2009. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát "szerencsére" bírja MÉG. de ez az idegesítő hogy belátom h hülyén viselkedem, és az ő helyében én már rég kidobtam volna magamat....de mégsem tudok tenni ellene... és ahogy írtam sokszor fizikailag is kikészülök, hasmenés, fejfájás stb minden rámjön... pedig abszolút nincs okom rá.... szinte már levegőt se hagyok neki .. állandóan ellenőrzöm..és csak azt érem el vele hogy ha eddig nem hazudott akkor most csak azért hazudik h nekem ne essen rosszul, ha pl találkozott egy volt osztálytársnőjével a buszon vagy bármi... szóval max ilyenekben füllent, de ezt is csak magamnak köszönhetem h nem meri elmondani, mert akkor balhézok, hogy mit beszélt vele, mennyit, meg kitalálok hülyeségeket h meddig kísérted stb stb.. akkor is ha pl csak 2 szót beszéltek.. vagy iylesmi.... segítsetek légyszi-... akár egy pszichologus számával vagy bármivel.. mert ez így nem mehet...
2009. jan. 20. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
msnen beszélhetünk ha az segít neked, azrt pszichológus nem kell szerintem ehhez, bár nekem is nagyon erős volt a féltékenységem. Mindig mielött rászállnál gondold át rendesen, és utána hidd el örülni fogsz neki, hogy nem mondtál semmit neki. Amúgy ez tényleg önbizalomhiány miatt van, nekem pl azért mert elhíztam, most kezdem visszanyerni a normális alakom, eddig nagyon rosszul éreztem magam. De hidd el nekem, muszály lessz ezt nem kimutatnod elsősorban, nem fogja sokáig bírni, és ha nem lehet a tiéd miközben mással látod sokkal szarabb lessz. ÉS EZ TAPASZTALAT SAJNOS, még mindig vannak álmatlan éjszakák:(
2009. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt párszor mikor meg tudtam állni hogy nem veszekedtem vele, pl este mikor végzett lerobbant egy munkatársa és nem kezdtem el mondani h biztos ez meg az van hanem arin vártam haza.... és olyan jól esett neki, hogy nyugodt voltam.. Valahogy tényleg ezt kellene visszafognom, hogy nem esek neki egyből.. hanem átgondolom.... Az önbizalomhiány az tuti.. én alapból duci vagyok, de így is ismert meg... és így szeret.. annyira agyondícsér mindig .. hogy ez sem lehet gond. Csak az én agyammal van vmi....
2009. jan. 20. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1,3ik válaszoló vagyok, neked ha mondogatja is hogy szeret, és nem csal még tényleg nem lehet semmi okod rá! Nekem sokkal roszabb volt a helyzet, nem ok nélküli volt... Hidd el, ha egy ilyen helyzetben ennyire féltékeny vagy akkor ennél csak roszabb lehet, mert van aki tényleg szeret kicsit kekeckedni és akkor nála meg fogsz bolondulni. Élvezd az életet:) És fogyni neked is lehet akármilyen is vagy alapból, nem önsanyargatással hanem sporttal. Valamint ha nagyon féltékeny vagy, menj el futni, hidd el sokkal jobb lessz. Énis ezt csináltam, megnyugtatott
2009. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
VALAHOGY PROBÁLJ BIZNI BENNE,EZ NAGYON FONTOS HOGY Ő IS ÉREZZE.A FÉLTÉKENYSÉGED TÉNYLEG MÁR NEM EGÉSZSÉGES,FOGD VISSZA MAGAD.HA SZERETED,GYÖZD LE EZT AZ ÉRZÉST.AZ EGÉSZSÉGES FÉLTÉKENYSÉG AZ NÉHA KELL,MERT AKI NEM FÉLTÉKENY KICSIT SEM AZ NEM SZERET IGAZÁN.DE HA IGY FOLYTATOD TE SAJÁT MAGAD FOGOD BELE HAJSZOLNI ABBA HOGY FÉLRE LÉPJEN.SZORITOK NEKED.
2009. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
96%
Én 20 éves lány vagyok, másfél éve van barátom és kezdetben borzasztóan féltékeny voltam, főleg a húgomra. Mert, az igazat megvallva, szebb egy kicsivel nálam, a barátom meg eléggé udvarolós típus. Tehát ha meglát egy szép lányt mindég mondja, hogy "milyen szép" vagy "de jó alakja van", és a húgomat is állandóan dicsérte. Gondolom nem is kell mondanom hogy mennyire zavart, veszekedtem vele akármikor feljött az, hogy valaki NÁLAM szebb. Ha nem voltunk együtt folyton szépítkeztem, néha túlzásba is vittem. Aztán jött egy fordulat, egy nagyobb veszekedés után sokat gondolkodtam és rájöttem, hogy nem ér meg annyit a féltékenykedés, hogy elveszítsem. Akármit is csinálok, mindig lesznek nálam ezerszer szebbek, de a barátomnak mindig én leszek a legszebb, másképp nem is járna velem. Attól kezdve ha mondott egy lányra olyat, hogy szép, én nem sértődtem meg, hanem egyetértettem vele: "tényleg, szerintem is szép, és milyen divatosan öltözik" - ilyesmiket válaszoltam. Már az első alkalommal észrevettem, hogy nagyon meglepődött és örült neki. Azóta sokkal jobb a viszonyunk és nem is veszekszünk. Neked azt tudom tanácsolni, hogy BIZONYÍTS! Bizonyítsd be, hogy nem vagy féltékeny, és azt, hogy megbízol benne. Például ha társaságba mentek ne féltsd magára hagyni a lányok társaságában. Ezzel tudod bizonyítani neki, hogy megbízol benne. Ha elejében rossz is lesz ne mutasd ki. Neki te kellesz, a többi lányra csak úgy tekint, mint barátokra, legyenek akármilyen szépek is! Hidd el, ha sikerül egyszer nem féltékenykedned, akkor többször is fog, és majd lassan magadtól rájössz, hogy nincs értelme! Sok sikert!
2009. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!