Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskola fóbai vagy nem?

Iskola fóbai vagy nem?

Figyelt kérdés

sziasztok!15éves fiú vagyok és nemrég kerültem be középiskolába.olyan 2hete már a gyomrom görcsöl és nem akarok iskolába menni.az első óra a legnehezebb és az az előtti várakozás.volt néhány kisebb "baszogatás" is lehet az is rátett még.arra gondolunk hogy iskola fóbia

mert szinte minden "tünetem" megvan.

akinek sikerült ebből kigyógyulni írjon pls.

és menyni idő alatt


nagyon köszönöm

15/F


2010. dec. 8. 20:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az ilyesmi 7-8 éves korom körül jött elő, azzal megfűszerezve, hogy minden nap ki kellett mennem WC-re. Elküldtek iskolapszichológushoz, azt mondta, semmi bajom... Egy időre elmúlt, aztán megint előjött, megint elmúlt, megint előjött. 16 évesen már öngyilkossági gondolataim voltak a dolog miatt, mert annyira megalázó volt a helyzet. Az agyam még nem öntötte el annyira az ideg, hogy ne tudjak egyáltalán logikusan gondolkozni, úgyhogy elmentem a háziorvosomhoz, mondtam neki, hogy mi van. Először teljes testi kivizsgálás volt, természetesen minden eredmény negatív lett, úgyhogy elküldött pszichiáterhez. Ő írt fel szorongásoldót, amíg szedtem, addig teljesen oké volt minden, majd miután letettem a gyógyszert, rá kb 3 hónapra újra előjött. Most 19 vagyok, nyár óta pszichológushoz járok, azóta jelentősen javult a helyzet, már csak 1 tanár óráin görcsölgetek néha, de már ez is napról napra egyre kevésbé jön elő, úgy érzem, hamarosan meg is szűnik. Ha gondolod, írj privátba és elbeszélgethetünk a témáról, sajnos elég nagy tapasztalatom van benne.

2010. dec. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

okés rendben nagyon köszi mindenkinek


majd a jövőhét kiderül hogy fog menni

de már gyógyszer van és hetente járok majd phichiáterhez

2010. dec. 11. 18:03
 13/17 anonim válasza:

mindenki küzd ezzel, csak van, aki jól rejtegeti :P

13/L

2011. jan. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor egy tanácsot kérlek fogadj meg: ne pszichiáterhez, hanem pszichológushoz menj. A pszichiáterek általában kiderítik hogy mi a bajod, adnak gyógyszert, 1-2 alkalommal visszamész, megkérdik hogy jó-e a gyógyszer, és ha jó, akkor annyit mondanak, hogyha van vmi gond, menj vissza...

Ellenben a pszichológus NEM ír fel gyógyszert (csak nagyon extrém esetben), beszéltet, és rávezet a megoldásra. Ugyan hosszabb idő a megoldás, de nem kell a tested mérgezned gyógyszerekkel, és a gyógyszer csak tüneti kezelés, nem oldódik meg tőle a problémád örökre. Mindemellett a gyógyszer függőséget okozhat.

2011. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi kommenteket vmennyit tudtatok segíteni.

Jól jött ez a téli szünet,de majd kiderül hogy jövöhéten mi lesz.

Írok majd.

Sziasztok és még 1x köszi mindenkinek!

2011. jan. 2. 19:46
 16/17 anonim ***** válasza:
Na, mi lett?
2011. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

hát már úgy érzem egyre jobb:)

igaz gyógyszerek is vannak de azoknak nem sok hatását érzetem eddig:)

2011. jan. 17. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!