Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskola fóbai vagy nem?

Iskola fóbai vagy nem?

Figyelt kérdés

sziasztok!15éves fiú vagyok és nemrég kerültem be középiskolába.olyan 2hete már a gyomrom görcsöl és nem akarok iskolába menni.az első óra a legnehezebb és az az előtti várakozás.volt néhány kisebb "baszogatás" is lehet az is rátett még.arra gondolunk hogy iskola fóbia

mert szinte minden "tünetem" megvan.

akinek sikerült ebből kigyógyulni írjon pls.

és menyni idő alatt


nagyon köszönöm

15/F


2010. dec. 8. 20:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
és még annyit hogy otthon semmi bajom csak ha az iskolára gondolok
2010. dec. 8. 20:40
 2/17 anonim válasza:
Sajnos és is rosszul voltam, ha suliba kellet mennem. De én annak tudtam be hogy mindenki szivatot még a tanárok közül is. Nekem a megoldásom az volt, hogy kerestem egy barátot, így szünetekben vele voltam. órán meg ha nem tudtam figyelni mert annyira kerülgetett a rosszullét elkezdtem rajzolni, vagy történeteket írni. Nekem beilleszkedési próblémák miatt jött létre. És ez csak most jött ki nálad vagy már a régi sulidba is ez volt? Lehet hogy az iskola környezete és az emberek viselkedése miatt érzed ezt. Ja nekem 3 évembe telet hogy elfogadjam a sulimat. De ez a jellem változástól is függ szerintem. Ha kell egy-két figyelem elterelési tanács akkor szívesen adok. próbálj meg nem arra gondolni hogy a suliba vagy.
2010. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Van ilyen, az EMOsoknak meg élet fóbiájuk van.
2010. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Keress másik iskolát, de olyat, amit valaki ajánl, nem kell ott szenvedni, ahol rosszul érzed magad.
2010. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

most lettem elsős:P


beilleszkedéssel annyira nincs gond

van 1-2haverom

de azért csak bennem van a görcs:S

2010. dec. 8. 21:17
 6/17 A kérdező kommentje:

de ált 6. ban is volt ilyen november december körül

akk is sikerült kijönni belőle de már rég volt

2010. dec. 8. 21:23
 7/17 A kérdező kommentje:
aki az első kommentet írta.elfogadnék pár hasznos tanácsot
2010. dec. 8. 21:25
 8/17 anonim válasza:
Hát én még anno megpróbáltam otthonosabbá tenni a padomat. képek voltak kiragaszgatva meg cikkek, idézetek, dalszövegek. Bögrém is ott volt, stb. minnél otthonosabb annál könnyebb elviselni. Órán máshová képzeltem magam mondjuk Hawai-ra és szörföztem, vagy egy meccsre. Leveleztem, a haverokkal, hogy ne arra gondoljak, hogy hol vagyok. Vagy órán matekoztam. Másodfokú egyenleteket oldottam meg és azzal elment az idő. Azt se tudtam hol vagyok. Jó mondjuk az a stréber korszakomban volt, de ez is egy megoldás. Vagy olvastam egy horrot könyvet, vagy rejtvényt fejtettem, stb. Állítólag a meditáció is segít. Nem tom én még nem próbáltam de állítólag jó. Majd akkor lesz könnyű mikor érettségire készülsz. Tételeket fogsz órán kidolgozni,és akkor észre se veszed hol vagy. Most hirtelen csak ezek jutotak eszembe. Vagy ha szereted az szerepjátékokat akkor történeteket irhatsz vagy új karaktereket fejleszthetsz ki. Nekem beválltak ezek. Remélem segitenek. Ha valami eszembe jut irok még csak felkell idéznem azt a 4 évet. de majd azért ird meg hogy mi lett veled. Mert sajnos ez komoly próbléma és sokan nem is figyelnek rá. Ha gondolod nyugodtan írj privátba és szivesen megosztom veled a tapasztalataim. 15 éves kor a legnehezebb nekem is az volt. Jó most 20 éves fejjel könnyen mondom mi hogy volt, de tudom azt hogy ezt nagyon nehéz leküzdeni mert akármennyire küzdesz vele egy rossz mozdulat és ujra rádtör ez az érzés, amit hónapok alatt elnyomtal. Szóval sok sikert és remélem elmullik.
2010. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a diákok 50%-ánál előfordul ez a stressz!

Pár hét és elmúlik. Próbálj lazán viselkedni, beszélgess a többiekkel óra előtt. Ha hazamész próbáld hasznosan eltölteni a szabadidődet, sétálj haverokkal foglald el magad minden délután és a délelőttök előbb utóbb elrepülnek szinte perceknek tűnnek az órák!

Nekem bejött anno!

2010. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nagyon köszi mindenkinek

ma már picivel jobb volt:P

majd kialakul de még azért fura ez az új suli vmennyire

majd írok privátban hogy mi van


nagyon köszi a segítséget mindenkinek

2010. dec. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!