Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia, vagy semmiség,...

Ez paranoia, vagy semmiség, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Röviden próbálom: állandóan azt gondolom, hogy apám éjjel egyszer csak megöl minket (tesóimat). Néha félek enni a kajából, mert azt gondolom anyu megmérgezte, vagy direkt belekoszolt vagy ilyesmi. Éjjel félek, hogy betörnek, de rendszeresen minden éjjel.Ha egyedül vagyok azt hiszem megtámadnak.

Ha hallok valami zajt, pl ahogy az óra kattog, képes vagyok azt a zajt teljesen máshogy érzékelni, pl mintha valaki ember adna ki hangokat... és hasonlók.

23L


2010. nov. 10. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a paranoiához, de biztosra nem mondom így a neten keresztül. Talán egy szakember meg tudja mondani, van, hogy csak túlreagálunk dolgokat.
2010. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek a félelmek aránylag normálisnak tünnek, ha nem kíséri őket valamilyen testi reakció. Fejfájás, erős szívverés, izzadás. Mindössze annyi a furcsa benne, hogy épp a szüleidtől félsz, és nem idegentől. Van ennek valamilyen oka?
2010. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudok semmi olyan okról, semmi olyanról ami miatt félnem kéne tőlük.

Amikor ezek az érzések vannak, remegés, erős szívdobogás érzés kap el, idegesség...

De ezek mindennaposak, bár van amikor pár napig semmi probléma, de aztán újra folyamatos.

2010. nov. 10. 23:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek vannak félelmei, rémálmai. Ez a normális. De hogy pont a szüleiddel kapcsolatosak, sőt ennyire durván, az már ijesztő. Mert ha lenne alapja, mint ahogy írtad, hogy nincs, akkor érthetőbb lenne egy fokkal (pl. alkoholizmus vagy ilyesmi), de akkor gondolom elmenekülnél otthonról, mert 23 évesen már nem kellene függni tőlük, de minthogy semmi alapja a félelmednek, ahogy írtad, épp ezért különös nagyon. Sajnos érdemben nem tudtam okosabbat mondani, de kíváncsi leszek mások véleményére.
2010. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: tudnál valamilyen időrendet mondani, hogy mikor kezdődött a dolog, és hogyan? Azóta szerinted sűrűsödtek ezek a remegések, erősebb szívdobogások, félelmek? Ha igen, határozottan sűrűsödő tendenciát mutat, akkor meg kell látogatnod egy pszichiátert, és el kell neki mondanod a tüneteidet. Kapsz gyógyszert, és 2-3 hónap múlva el is felejtheted. Ez magától nem gyógyul meg, ima, tea, gyógytorna sem segít. Ha nem tiszta valami, akkor kérdezz...
2010. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!