Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat olyan eset, hogy...

Előfordulhat olyan eset, hogy bipoláris zavarral együtt tudjak élni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Bipoláris II típussal diagnosztizáltak 2018-ban, akkor volt az eddig legsúlyosabb mániás fázisom, kaptam is rá Kventiaxot azonnal hatalmas dózisban. Azt csak rövid ideig szedtem, utána még 2021-ig szedtem gyógyszereket (2 féle antidepresszánst 2 féle antipszichotikummal) de ezeket akkor végleg elhagytam, a frontint is letettem. Azóta nem szedek semmit. Voltak és vannak is epizódjaim, viszont még egyik se volt annyira súlyos, hogy segítséget kérjek. Képes lehetek stabil maradni, vagy csak idő kérdése, hogy egyszer szétessek? Tudok dolgozni és van párom is.

tegnap 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, kizárt. Előbb-utóbb jön egy mániás fázis és bekattansz. Szedd szépen rendesen a gyógyszereidet. Ez nem az az eset, amiben felülbírálhatod az orvost. Kezeletlenül bármikor bekattanhatsz, és akkor oda a melód és a párod is.
tegnap 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Éppenséggel félre is diagnosztizálhattak. Nem kezdeném újra a gyógyszert, pláne sokat és erőset, amíg nincs számottevő tünetem. Csak tartsd szárazon a puskaport, vagyis mondd a családtagjaidnak, hogy ha a korábbiakkal megegyezően furcsán kezdesz viselkedni, szóljanak, mert akkor orvos kell.
tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Esete válogatja.Szerintem célszerű gyógyszer mellett nagyon szigorúan rendszeres,minden téren egészséges életvitelt folytatni.Más esélyt nem látok.De ez is csak a "talán"kategória.
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így is vannak epizódjaim, a mánia általában legalább egymillió forintba kerül, mert vagy valami piramisba rakom, vagy elvásárolom 2 nap alatt. A legutóbbinál ki is rúgattam magam, csak megerősítésre vágyom mert nem akarom újrakezdeni a gyógyszert, évekig nem volt annyira súlyos
tegnap 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nahát az itt felsoroltakra azért nem mondanám, hogy nem olyan súlyos, hogy ne kéne segítséget kérni. Legfeljebb nem lórúgásnyi adaggal, hanem egy másik, kevésbé erőteljesen gyógyszerező orvostól.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell a hangulatstabilizátor és antipszichotikum is. Élethosszig kezelni kell és szinten tartani a bipolàris zavart. Tapasztalatból mondom, hogy ne hagyd abba.
ma 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!