Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfáradtam lelkileg. Úgy...

Elfáradtam lelkileg. Úgy érzem engem mindenki gyűlöl és egy szörny vagyok. Mit csináljak? 20/F

Figyelt kérdés

Mielőtt írná valaki, öngyilkos nem akarok lenni, tehát a pszichiátriai témakör teljes mértékben kilőve! Egyszerűen reálisan látom a dolgokat, hogy engem mindenki utál, és azt nem mondom, hogy ha halott lennék jobb lenne, hiszen tök mindegy, hogy alulról, vagy fölülről szagolom az ibolyát, semmit sem érek.


Az én édesanyám nem tudom, hogy szeretett -e, mentálisan beteg volt, édesapám szerhasználó volt, édesapámtól el lettem tiltva, ezáltal nem kaptam meg azt a szeretet és elismerést kiskoromban, amit megkellett volna kapnom. Tehát okkal.


Iskolában és most egyetemen sincsenek barátaim, nem tudok barátságokat kialakítani, a III. kerület szégyene vagyok, mindenki lenéz, mert undorítóan nézek ki, és undorító az egész arcom, kék szemem van, és sötét színű a bőröm, pedig nem vagyok roma származású...


Egyszerűen senkitől se kapok figyelmet, sem szeretet, én próbálkoztam barátkozni, kihasználtak és cserben hagytak.


Szerelmi dolognál is csalódott vagyok, hiszen nem egészen 2 hete volt egy 2 napos kapcsolatom, ahol eljutottunk a csókig, de mivel nem keresett, és én sem őt, mert engem úgyis utál, és nem akar, így letiltott. Mai napig nem tudom hova tenni. Ja de tudom. Engem nem szeret senki, ott megmondtam magamnak hogy nem fog keresni, finish, és igazam lett. Ja, és ha ezt lehet fokozni, egy 29 éves meleg palival volt... Lányok rám sem néznek, ők még a normális fiúkat is megvetik...


Mit csináljak? Ez az élet nekem egy átok, konkrétan olyan sírógörcseim vannak szószerint, elkap a villamoson, és le kell szállnom, hogy ne lássák.


Öngyilkos meg ilyesmi késztetéseim nincsenek, csak amikor belenézek tükörbe szét tudnám törni, annyira undorító a fejem, és a személyiségemet is utálom, és csak az van bennem, hogy a szüleim se szerettek.

6 hetente járok magán pszichológushoz, aki segít, de nekem szeretet kell.


Azt elismerem magamról, hogy intelligens vagyok, van érzékem a reál dolgokhoz, és rám sok mindent lehet bízni, nem szorongok, tudom használni az agyamat, akár egy vonatot is elvezethetnék, vagy valami hasonló nagy kockázatú járművet, fontosnak tartom a másik életét, volt több alkalom is, amikor életet mentettem. Egyszerűen ezt az egészet nem bírom, hogy senki nem szeret, inkább elkerülnek, megvetnek, letiltanak, hiába mondjátok, hogy keressek egy hobbit, amikor ki megyek utcára, elkap a szomorúság, hogy ha olyan boltba megyek, ahol nincs önkiszolgáló kassza, látnom kell a kasszás szemében a gyűlöletet, és a megvetést, amikor köszönök.


Eddig az összes batátjelöltemet támogattam, segítettem, pedig igazából nekem van erre szükségem, hiszen nem hevertem ki azt, amit kaptam a családomtól, de ezt én már nem bírom. (Nem úgy nem bírom, hanem sírás nélkül)



tegnap 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

"Mielőtt írná valaki, öngyilkos nem akarok lenni, tehát a pszichiátriai témakör teljes mértékben kilőve!"


Annyira azért ne lődd ki ezt a témát, mert pontosan erre van szükséged.


Keress fel egy pszichológust minimum, ha indokoltnak tartja akkor pszichiáter.

tegnap 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen szélsőséges vagy, bőven túlspilázva ezt az öngyűlöletet, valójában ennyire nem veted meg magad, csak sóvárogsz a szánalomra. Látatlanban nem tudjuk megállapítani, mi taszít benned másokat (például mondjuk eleve azt sugárzod, hogy kerüljetek tőlem minimum 2 méter távolságra, mert én egy szörny vagyok), az biztos, hogy nem a kék szemed meg a sötét bőröd, az kifejezetten szexepiles.

Legyél szépen türelemmel a pszichoterápiában (már ha jó a szakember), próbáld ki azokat a kapcsolatteremtési formákat, amiket megbeszéltek (például egyszerűen csak szólni másokhoz, beülni mások mellé a padba, vagyis úgy tekinteni magadra, mint egy 12 egy tucat átlagemberre). Nem néz le mindenki, mert nem veled foglalkozik mindenki.

Olyan ember, aki senki szimpátiáját nem kelti fel, nincs. Csak hagynod kell magadat belemenni a kapcsolatokba, nem mindjárt párkapcsolat, csak az idegennél közelebbi kapcsolatba, és az idejét megadva hagyni kifejlődni, nem nyomulva. Az önsajnálatból nem jutsz előre. Akarsz változtatni vagy nem.

tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

"Látatlanban nem tudjuk megállapítani, mi taszít benned másokat (például mondjuk eleve azt sugárzod, hogy kerüljetek tőlem minimum 2 méter távolságra, mert én egy szörny vagyok), az biztos, hogy nem a kék szemed meg a sötét bőröd, az kifejezetten szexepiles."


Vagy szimplán semmi, csupán bemeséli magának.


Ezt hívják kognitív torzításnak.


Az emberek hajlamosak mások cselekedeteit saját magukra vetíteni.


Például ha valaki nem köszön, az valószínű nem azért van mert ronda vagy, rossz energiát sugárzol, depressziós vagy stb. (a sor végtelen), hanem mert a másik ember egy ótvar nagy bunkó, vagy éppen annyira bele van merülve a gondolataiba, hogy éppen téged nem vesz észre.


Akinek meggyőződése hogy ronda, ő minden emberi cselekedetet erre vezet vissza. Ha ránéznek, akkor biztos azért mert ronda, ha nem néz rá senki, akkor persze hogy nem néznek rám, mert ronda vagyok.


Ha köszön azért köszön mert sajnál, ha nem köszön akkor azért nem köszön mert okádékul nézek ki, stb.


Ezért is írtam, ez pszichoterápiás eset minimum.

tegnap 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De látatlanban kizárni se lehet, 3-as, hogy ténylegesen kerülik a társaságát, nem lehet visszadobni, amit valaki érez. Ezt hívják érvénytelenítésnek, ha már szereted a pszichológiai szakszavakat.
tegnap 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4


"ogy ha olyan boltba megyek, ahol nincs önkiszolgáló kassza, látnom kell a kasszás szemében a gyűlöletet, és a megvetést, amikor köszönök."


Ha te szerinted ebben nincs kognitív torzítás és te tényleg úgy gondolod, hogy van olyan kasszás aki gyűlöletet és megvetést áraszt mikor köszön neki valaki, és az a személynek szól, akkor én nem tudom milyen emberekkel vagytok körülvéve...


Én nem vagyok egy adonisz és voltam én is depressziós ami totál látható volt rajtam, találkoztam már bunkó kasszással, de arra a kasszásra 20 méterről ránéztél és láttad, hogy egy megkeseredett paraszt, aki azért dolgozik kasszásként mert az előző 50 munkahelyre nem vették fel és a háta közepére nem kívánja, hogy emberekkel legyen kontaktja. De ebből sincs minden sarkon.


"Szerelmi dolognál is csalódott vagyok, hiszen nem egészen 2 hete volt egy 2 napos kapcsolatom, ahol eljutottunk a csókig, de mivel nem keresett, és én sem őt, mert engem úgyis utál, és nem akar, így letiltott."


Ez szintén ugyanez a sztori. Nem csókolgatunk olyanokat akiket utálunk. Az hogy nem ment tovább, az nem oktalan jelenség, de senki nem dugja a nyelvét a másik szájába, ha a egyébként gyűlöli azt az embert.


Én nem az érzéseit érvénytelenítem, én elhiszem hogy így érez, én azt írtam, hogy tipikus kognitív torzításban szenved.

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy konkrétan a kasszás szemében a gyűlölet lángja lobog, hanem azt mondtam, hogy lehetséges, hogy tényleg kerülik az emberek.
tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez egy sima tévképzet.Mivel nincs reális magyárazta rá,hogy miért nem kapott szeretetet a szülőktől,akiktől kellett volna,így Ő a külsejére vetíti ezt,azt okolja mindenért és számára a világ e köré épült fel.Sajnks sz emberi agy bármire képes és még nagyon fiatal a kérdező,hogy reális önvizsgálattal megkérdőjelezze mindezt.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy mentálisan beteg anya és egy szerhasználó, majd távoltartott apa nem elég reális magyarázat? A külső az egyik dolog. A másik az alkalmatlan szülők.
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyereknek nem,mivel ha megvonják tőle a szeretetet,magát okolja.Nem képes felmérni a felnőttek problémáját,nem érti pl mi az öngyűlölet,ami miatt elhanyagol az illető másokat.Ez rögzült benne érzelmileg.Másrészt az ilyen szülők azért nagyrészt nem csöndben hsnyagolják el a gyerekeiket,hanem kötekednek velük,ócsárolják őket.

Nyilván ezt felnőtt fejjel tudatosítani kell,hogy ne hasson az életére.

tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy magabiztos, ha nem ismered saját értékeidet, akkor az sugárzik belőled és a negatív kisugárzású embereket a többiek kerülik. Légy jóba önmagaddal, ismerd meg a pozitív tulajdonságaidat, nézz optimistán a világba és akkor mások is majd ezt látják rajtad.
ma 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!