Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen zavar lehet? Miben...

Ez milyen zavar lehet? Miben szenvedhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évek óta olyan zavarral küzdök, hogy egyik pillanatban boldog vagyok, szeretem az életem, vágyam és terveim vannak, a másikban pedig magamba fordulok és öngyilkos akarok lenni. És ez naponta többször is előfordul. Ha számokban kellene meghatároznom, akkor úgy minimum 10-szer előfordul.

Egyébként nincs ezzel problémám, teljes életet élek így is, a környezetem sem vesz észre ezekből semmit, olyan jól elrejtem, illetve annyira hétköznapi ez számomra. Csak a napokban elkezdett foglalkoztatni, hogy mi lehet ez. Jártam évekig pszichológushoz, de csak annyit mondott ezekre, hogy trauma eredetű lehet. Másik pszichológusom pedig azt, hogy görcsösen ragaszkodom a múltamhoz, pedig nem is beszéltem neki a múltamról, mert nem érdekel, mégis ezt próbálta kezeltetni velem.

Ezért pszichológus helyett inkább csak egy bizalmasommal szoktam beszélgetni ezekről, ami sokkal többet segít számomra, de erre ő sem talált semmi jó választ. Ezért kérdezlek titeket, hogy volt/vannak e hasonló gondolataitok, problémátok. Illetve van még egy furcsa szokásom is, az pedig a mániáim.

Olykor elő szokott jönni olyasmi, hogy rákattanok valamire, vagy valakire, és nem eresztem el a gondolatot. Ha például olyan depresszív időszakomban vagyok, akkor minden pénzemet elköltöm könyvekre, mert szeretem őket, vigaszt találok bennük. De van, hogy személyekre kattanok rá. De nem lépek feléjük, csak 0-24-ben rájuk gondolok. Ez lehet bárki, akit ismerek.

Most is épp mániákusan rákattantam valakire. Minden gondolatomat ő teszi ki. Lehet, hogy holnap már új mániám lesz.

Szóval, aki hasonló cipőben van, tudna nekem válaszokat adni? Vagy hogy a pszichológusa, mit mondott? Mert az enyém semmi érdemlegeset ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm.



okt. 21. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
ugyanez csak nekem hangulatzavarom van (bipoláris affektív zavar)
okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé bipoláris zavarnak tűnik ez nekem.
okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
43%
Az bizony. Semmi kétség.
tegnapelőtt 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!