Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejlesztenél azon,...

Hogyan fejlesztenél azon, hogy ne félj magadért kiállni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban a szüleim elég alaposan leépítették az önbizalmamat. Erre elég késő eszméltem rá, már 20 éves múltam. A legfőbb problémám, hogy ha konfrontálódnom kell nagyon kellemetlen testi tüneteket produkálok. Verejtékezés, piros arc, nagyon szapora pulzus és elcsukló hang. Ezek miatt úgy érzem magam, mint aki béna és határozatlan, ezért amikor csak lehet kerülöm ezeket a szituációkat. Ennek az az eredménye, hogy sokszor nem állok ki magamért. Nyilván próbálom fejleszteni magam, de néha úgy érzem, hogy meddő harc, mert ezekből a testi tünetekből nem lehet kigyógyulni. Mit gondolsz van remény, hogy ezeket a testi tüneteket leküzdjem vagy legalább leredukáljam? 31/F

tegnap 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna:) Én is ezzel küzdöm már egy ideje. Nálam inkább gyomorgörcs, szapora pulzus, remegés jelentkezik. Le lehet ezeket a tüneteket küzdeni. Volt idő mikor egyáltalán nem volt semmi ilyen tünetem, de mostanában sajnos megint kezdenek előjönni.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített, amikor szakközép elsőben elcsórtam egy csavarkulcsot a műhelyórán, és amikor legközelebb belém állt az iskola erős gyereke, úgy szétvertem a fejét, hogy maradandó károsodást szenvedett, és azóta nem tudja rendesen kinyitni a fél szemét. Volt is cirkusz meg rendőrség, huhogott mindenki, hogy úristen, mecsoda vadállat vagyok, biztos ok nélkül támadtam rá szegény kisfiúra (aki elmúlt 18, és konkrét priusza volt már). A végén felfüggesztettet kaptam, ő meg terápiát. Többet nem baszakodott velem senki. Nagyon jó érzés volt. Ja, meg kirúgtak a suliból, de az sem érdekel. Sokkal jobb helyre vettek fel.


Azóta nem csináltam ilyet senkivel. Észrevettem, hogy máshogy közelednek hozzám az emberek. Olyanok is, akik nem ismernek. Soha többé senki sem fenyegetőzött meg keménykedett nekem komolyan. Mintha rá lett volna írva a homlokomra, hogy mit tettem, és hogy megteszem újra. Ha valaki ordibálni kezdett nekem a forgalomban, és visszaszóltam, az is elhallgatott. Mintha megváltozott volna az aurám, vagy nem tudom. Mondják, hogy amikor elveszted a szüzességed, megváltozol. Valószínűleg akkor is, ha a klinikai halál szélére püfölsz valakit.

tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Nem értek egyet az erőszakkal, mert úgy bedurvulhat, hogy tényleg maradandó károsodást szenved valamelyik fél, netán belehal.

Viszont hogy edzzed magad, fittebb legyél (futás, súlyzózás, stb), az ajánlott. Ez segíthet a magabiztosabb fellépésben.

tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az azonnali, ösztönös reakciókat átírni kizárólag szakemberrel lehet. Nyilván készülhetsz előre az ilyen helyzetekre, gondolatban eljátszva vagy a tükör előtt gyakorolva, aztán éles helyzetben igyekezhetsz nyugalmat erőltetni magadra. Nekem is volt, hogy remegett a kezem, hiába igyekeztem hűvös és higgadt maradni. Az interneten találsz relaxációs technikákat a tested, elméd ellazítására, ezek is segíthetnek.
ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!