Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bizonyos testi tünetek...

Ha bizonyos testi tünetek elmúlnak nyugtató/alkohol hatására,akkor az azt jelenti,hogy a stressz,szorongás,pánik okozza őket?

Figyelt kérdés

Általában elalvás előtt elkezd bizseregni a jobb lábujjam,meg hogyha mielőtt elaludnék és épp elkezdenék álmodni,akkor hirtelen megriadok és bizseregni kezd mindenem és ez van hogy ez órákig is ébren tart.

De hogyha szedek be frontint vagy helyette megiszok 2 sört aminek ugye szintént nyugtató hatása van akkor a testem nem produkál ilyen tüneteket. Ez valami pánik lehet?



okt. 12. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Én meg vagyok győződve, hogy igen. Pszichoszomatikus tüneteim nekem is elmúltak anno ha bevettem egy nyugtatót pl.
okt. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pszichoszomatikus, de nem 100%. A lábujj bizsergés, zsibbadás perifériás idegkárosodás esetén is tipikus tünet. Pl. diabétesz, illetve különféle anyagcserezavarok is okozhatják. Érdemes lenne ellenőriztetni a vércukrodat és magnézium+B vitamin szedése is hasznos lehet.
okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%
Amit 2 sör helyretesz, az szerintem majdnem mindig szorongásos, szomatikus, max. konverziós tünet, mivel egy kis alkohol a legritkább esetben tud fiziológiai eredetű tünetet kezelni, de az alkoholnál azért lesznek kivételek, mivel az befolyásolja a vérnyomást, a vércukrot, és GABA-inhibitorként az idegműködést közvetlenül is.
okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben leírt tünetek (furcsa, kellemetlen zsibbadásszerű érzés az alsó végtagban, este jelentkezik, alvászavart okoz) a nyugtalan láb szindrómára emlékeztetnek, l.: [link]

Az általad leírtak annyiban térnek el az említett szindróma tipikus tüneteitől, hogy a bizsergő érzés a lábujjakra korlátozódik, de nem biztos, hogy ez kizárja. Ezt csak egy neurológus tudná biztosan megmondani.

okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos emiatt is van az országban ennyi alkoholista, gyógyszerfüggő…
tegnapelőtt 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!