Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem megy az élet, és a...

Ha nem megy az élet, és a segítségkérés sem jön össze hozzá, jobb ha feladom?

Figyelt kérdés

Se a párkapcsolatok, se a karrier sem akar összejönni az életben. Már nagyjából tudom ezeknek az okát, nem igazán támogató család mellett nőttem fel, ráadásul szuperérzékeny lelkületű is vagyok. Voltak karrier téren próbálkozásaim a váltásra, hogy olyasmiben találjam meg a hivatásom amiben jó is vagyok és ki is tudok benne teljesedni, de belebuktam.

Eljutottam egy olyan szintre, hogy mivel nem érzem magam jól az életemben, szakember segítségét kell kérnem mert ezen már magamtól nem tudok túllendülni. Több terapeutát és coach-ot megjártam, de egy kivételével nem igazán voltak pozitívak a tapasztalataim. Úgy éreztem hogy csak lehúznak pénzzel, vagy csak leráznak és érdemi segítséget nem tudnak nyújtani. Aki meg normális volt, annak nincsen kapacitása. A legutolsóba meg belezúgtam, most még nyomorultabbul érzem magam...

Nem szeretnék öngyilkos lenni, mert tudom mekkora kínt okoz azoknak akik itt maradnak. De ez tűnik már a legjobb opciónak ...



tegnap 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt erzem
tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiu vagy lany? Család, barátok?
tegnap 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
59%

Szia! Nincs esetleg olyan barátod/családtagod, akivel beszélhetnél erről, amíg nem találsz egy megfelelő szakembert is?

Most biztos mélyponton vagy, de próbálj meg rajta átlendülni, elhessegetni az öngyilkosság gondolatát. Csinálj valami aprósagot, ami örömet okoz és nincs benne a napi rutinodban. Menj el sétálni, egyél egy szelet süteményt egy cukrászdában vagy valami ilyesmire gondolok.

Sokszor nagy dolgokat alarunk csinálni, hogy jobban érezzük magunkat de az ilyen mélypontokon átlendülni akár ilyen apróságok is segíthetnek ideiglenesen. De ne ülj otthon semmiképp és ne sanyargasd magad.

Valami biztos rád is vár ebben az életben, ami boldogságot hoz, csak ne add fel :)

tegnap 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, 40 éves. Úgy érzem felettem már elment az élet, a kutyának sem fogok kelleni. A családomat inkább hagyjuk, barátom csak egy maradt, de messze él. Amúgy is van nagyobb baja mint a hülyeségeimet hallgatni.


Eddig megpróbáltam aktívan élni a napjaimat és mindenben meglátni a szépet. Egyedül is próbáltam magam jól érezni és programokat, hobbimat csinálni. De úgy érzem elfáradtam.

tegnap 14:48
 5/5 Thelonegunman válasza:
100%
szia, én megértelek, amit tudok javasolni, próbálj meg valamit találni amiben sikered lesz, pl: sport, fogyás, izmosodás, akármi, futás, túrázás, vagy tanulás, tanulj nyelvet, egy új szakmát, vizsgázz le belőle és jobban fogod érezni magad
tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!