Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell mindenáron megmente...

Miért kell mindenáron megmenteni az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés

nem akarok meghalni, nem azért kérdezek ilyet. én szeretek élni.


viszont


a napokban gondolkoztam azon hogy kész vicc hogy elég valakiről azt állítani hogy öngyilkos akar lenni és már komolyabb erőkkel vonulnak ki a címére mintha terrorista lenne. felhívják, bemérik, körözik megtalálják és addig nem nyugszanak amíg egy pszichiáter el nem beszélget vele többnapos bentfekvés után hogy biztos nem akar öngyilkos lenni....


igazán veszélyes ügyeket meg leszarnak, például ha egy anya többször jelenti hogy a férje veszélyes a gyerekükre nézve akkor leszarják, még akkor sem mennek ki ha vér folyik és megvárják hogy tragédia történjen.


ellenben ha valaki a saját élete felett kíván rendelkezni akkor mindenáron megakadályozzák, pedig az illető CSAK MAGÁRA lenne veszélyes..



Karsai Dánielt sem hagyták eutanáziához jutni, a kérelmeit, ténykedését elutasították pedig menthetetlen beteg volt és megvárták amíg a betegsége végez vele. hol marad az emberség?


miért kell mindenáron megmenteni az öngyilkosokat? persze nem azokra gondolok akik csak egyszer valami szerelmi defekt miatt meggondolatlanságot tesznek hanem azokra akik évtizedek óta súlyos mentális bajokban szenvednek és akármit tesznek nem javul az állapotuk..


miért kezelik ennyire szigorúan az öngyilkosságot? röhejes...



okt. 8. 20:02
A kérdező szavazást indított:
teljesen igazad van, én sem értem ezt
teljesen igazad van de én sejtem az okát
egyáltalán nincs igazad
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Statisztikailag a sikertelen öngyilkosságikísérletek után nagyon magas százalék megbánta, hogy el akarta dobni az életét és örül, hogy megmentették.


Feltételezem azért jobban prioritás az ilyen, mint pl az általad említett családon belüli erőszak, mert itt közvetlen és azonnali életveszély áll fent. Természetesen azt is komolyan kéne venni, de úgy gondolom az egy más téma, amit nem feltétlen kéne belekeverni ebbe.


Az eutanázia szintén más téma, mint az öngyilkosság, előbbinél egy gyógyíthatatlan, halálra ítélt embert kímélnének meg a szenvedéstől, míg az öngyilkosságokat főleg mentalisan beteg emberek követik el, akiket meg lehet gyógyítani vagy lehet kezeléssel normál szinten tartani

okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Aki pszichotikus, az nemcsak magára nézve veszélyes. Egyre többször lehet olvasni olyanokról, akik pl. előbb lövöldöztek az iskolában, mielőtt magukkal is végeztek. Azon kívül pedig az öngyilkosság nem egy olyan döntés, minthogy milyen szakmát választok. Az egy beszűkült, beteg tudatállapot. Az öngyilkosok rengeteg fájdalmat okoznak a szeretteiknek.
okt. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
77%

Mert az öngyilkosságok a legritkább esetben történnek tiszta elmeállapotban, tehát nagyon kevesen vannak eszüknél, amikor megteszik.


Aki egyszerűen csak meg szeretne halni (kizárólag tudatos döntés alapján), az a legtöbbször nem tudja megölni magát. Nagyon nehéz legyűrni az életösztönt, hogyha van, és ugyanilyen nehéz ellenállni az öngyilkos késztetésnek is, ha tényleg az van. Ez utóbbitól mentik meg az öngyilkosjelölteket.


Az öngyilkosságot ahhoz szokták hasonlítani, amikor tűz van egy épületben, és az ember gondolkodás nélkül kiugrik a tizedikről, mert retteg, hogy megég. Az öngyilkosoknak a fejében van ez a tűz.

okt. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!