Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Régóta tartó frontin függőség...

Régóta tartó frontin függőség esetén többen írtátok,hogy rivotril tablettával történik többnyire a leszoktatás. Én is meg tudok így tőle szabadulni?

Figyelt kérdés

sok frontint szedek (17-25 mg),van egy üveg 2 -es rivotrilom is.

Letudnám vele tenni a frontin adagot úgy ahogy a kórházban szokták?



okt. 8. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem!!! Légyszi. Ez már halálos lehet ha elszúrod. Szólj valakinek, orvos. 🙏
okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az nem frontin hacsak nem ismeros orvos irja fel erkocstelen modon. az 1 uveg rivotril meg gondolom megmaradt regebbrol. Menj addiktologiara, az a frontinka nem hiszem, hogy az. Annyit epeszu orvos nem fog felirni, mert hamar elfogy. Az kb most nem szamolom, de 1 heten belul 2 esetleg ha tobb kell akkor 3 nap, es egyebkent ennek mar nincs is ertelme, mert placebo hatas. En amikor xanaxot szedtem be egyszer 20mg-ot, akkor szekrekedesem lett mint a beton. A xanax nem csak az agyra hat, hanem a belrendszerre is, lelassitja olyan modon, hogy hihetetlen, ami nekem jol jon mert en "csak" 3mg-ot szedek, igy nem fosok, orvossal, nem haver orvos. A frontin hogy nem csinal ilyet, istenem sem tudja, mert en ateista vagyok, ezert gondolom mas a frontin meg a xanax. A frontint egyszer be is vontak, lehet mas amit valaki emlitett "mas kisero anyagok" vannak benne, es ettol mas a hatasa mint a xanax - hiaba "alprazolam" meg ra van irva, hogy ez meg annyi. be lett vonva a frontin, szennyezett volt, utana lehet nezni.
okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A frontin halálos adag vagy kiegészítve rivotrillal?
okt. 8. 09:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Korábban voltam a Nyírőben,és lehoztak 1,5 hónap alatt.A nyílt osztályon és nem az addigtológián.Ez utóbbi esetén az elvonási tünetek miatt sokat balhéztam és elküldtek,de sok ilyen hely van ahol nem fogadnak ez miatt pedig szerintem éppen foglalkozni kéne a problémával,miért ordíott,de nem bántottam senkit.Gondolkozom,mit tegyek.
okt. 8. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

magaban a frontin meg rivotril meg diazepam egyutt sem halsz meg onmagaban. Max ha hajlamod van az epilepsziara. Valaki leteszi siman. De inkabb sokkal gyakoribb a regi tunetek visszaterese amiert felraktak frontinra vagy xanaxra vagy rivotrilra, aztan ujra elkezdik szedni, mert megint "alapallapotba" kerultek, ismetlem, pont azert, mert alapbol mondjuk szorong, ezert felirtak neki a nyugtatot, ez nem altato egyebkent sokan azt hiszik. Szorong megint, panikroham megint, de o letette buszken, erre mar o fogja kerni, hogy megint mert visszatertek a dolgok.


Olyan mint a verzescsillapito. Anyoka kertben dolgozik, megvagja az ujjat a rozsaval, nem all el verzes. Onkenyesen elhagyta a verzescsillapitot, pedig alapbol felirta neki az orvos, hogy szedje, mert ilyen-olyan gondja van. Aztan ujra el kezdi szedni, mert latja, hogy ez igy nem oke, panaszokkal megy kardiologiara, avagy mar maga a haziorvos felirhatja neki. Es kivaltja, ujraszedi. Sajnos valaki konnyen verzik, nem forr ossze a seb, omlik a ver-platelet. Szedni kell. De nem elefant modra.

okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne tedd egyedül!!!
okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltál és leírtad.

Orvosi utasítás nélkül nem vennék be rivotrilt,csak ha jól emlékszem,mivel több ideig van a véráramban azaz hosszabb ideig hat a nyugtató és szorongás elleni hatása.

De önkényesen egyedül itthon nem.

Viszont én a Nyírőbe szeretnék visszakerülni mert korábban az én szorgalmam által is le tudtam jönni 15 mg-ról.Tegnap egy ápoló hölgy teljesen kedvesen,azt mondta,hogy a frontinttól a további mentális problémáim ellenére a Nyírő addigtológiára kéne mennem.Sőt további 3 kórházban és nem addigtológián jöttem le a frontinról,tehét megtudom csinálni,most már tudom,hogy utána pszichológus segítségére lesz szükség,hogy ne essek vissza. Problémáim még: bipoláris zavar,labilis szemlyiségzavar,depresszió.Ezért is gondoltam erre a kórházra mert összett a problémám.

Tudtok tanácsot adni?Hogyan kommunikáljam le az esetleges befekvést és szakszerűségüket kiemelve elismerve eddigi jószándékukat?

okt. 8. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:
A problémának kéne a gyökerére lépni. Az meg kérdés, sikerül-e. Én például egy ijesztő élmény óta 40 éve, ha elkezdik pumpálni a vérnyomásmérő mandzsettát, felviszem a vérnyomásomat. Valamit itt a mellkasomban meghúzok, oszt annyi - egyszer félbemaradt a vizsgálat, és akkor éreztem, hol enged el, mert a húzást sosem érzem. Semmiféle relaxációs technikával, satöbbivel nem tudom elejét venni vagy visszacsinálni. Így, ha jogosítványt újítok, kardiológushoz benézek, kétévente, előtte való nap reggel és este, meg aznap reggel becsókolok egy Frontint, 0,25-set, és az elég. De azért szeretnék megszabadulni tőle, csak nem megy :D
okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Rivotril szerintem joval erosebb, ugyhogy kb olyan mintha a sörről akarnal leszokni pálinkával.
okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!