Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha nem veszem be...

Mi történik ha nem veszem be a pszichiáter által felírt gyógyszert?

Figyelt kérdés

3 hét múlva kell visszamenni, de 1 hete szedem, és rossz mellékhatásai vannak neki, lehet később jobb lesz, viszont hozzászokni sem szeretnék hosszú távon, inkább magam akarom megoldani valahogy ezt a problémát, alternatív gyógyszerekkel és pszichoterápiával.



Viszont ezt nem szeretném elmondani neki, mert olyan orvos szerintem, aki ezekhez nem hisz, és egyébknét sincs olyan nagy problémám.

Gondolom nem fogja tudni, hogy nem szedem? vérvizsgálatot csak nem végezhet? Vagy előtte nap bevegyek párat?


okt. 3. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%
A pszichiáter nem segít.
okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
A legjobb, ha megsemmisíted a gyógyszert, ha nem veszed be. Velem is volt olyan, hogy megmaradt több 1000 mg antipszichotikum, mert nem szedtem be. Egy ideig öngyilkos akartam lenni és majdnem túladagoltam maga.
okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Milyen gyógyszerekről van szó?
okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
Ha antipszichotikumról van szó, akkor jobb ha nem szeded...
okt. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

Nyugodtan ne szedd be, azt úgyse fogja megállapítani.

NA meg az orvosok azok csak egy általános gyógymódot adnak, mindenkire egyformát.

De még véletlen se egyformán hatnak ezek a gyógyszerek.

okt. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
10 vagyok, még hozzátenném, hogy vannak betegségek, amiket gyógyszeres kezelés nélkül nem vallalnak pszichológusok se
okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, SSRI-gátlóról lenne szó, bár jobban érzem magamat tőle, de nem szeretnék rászokni, illetve olvastam hogy hosszú távon nem éppen jó hatásai vannak.
okt. 4. 10:23
 18/25 anonim ***** válasza:
78%
Akkor mért mentél pszichiáterhez? Mit vártál tőle?
okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem akarsz gyógyszert szedni, akkor minek jársz hozzá?
okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve szedek SSRI-t (escitalopram). Tök normális, hogy az első néhány héten rosszabbul vagy és több mellékhatása van, aztán fokozatosan javul. Sokszor emiatt az első hetekben írnak mellé nyugtatót is, azzal tényleg vigyázni kell. Én is féltem a gyógyszeres kezeléstől, csak úgy mertem bevállalni a gyógyszerbeállítást, hogy befeküdtem pszichiátria osztályra, de nagyon jó döntésnek érzem, hogy bevállaltam. Lehet azzal jönni, hogy nem akarsz rászokni, de egy csomó ember van, akinek hosszabb távon vagy akár élete végéig szednie kell valamilyen gyógyszert, mert szüksége van rá. Ennyi erővel akkor senki semmilyen krónikus betegségre ne szedjen semmit, nehogy rászokjon. A mentális betegségeket az okozza, hogy bizonyos biokémiai folyamatok nem megfelelően zajlanak le a testedben, és ez pont ugyanolyan, mintha mondjuk a szíved, bélrendszered, pajzsmirigyed vagy bármi más nem működne megfelelően. Csak valamiért az utóbbiakra elfogadottabb dolog gyógyszert szedni.
okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!