Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha nem veszem be...

Mi történik ha nem veszem be a pszichiáter által felírt gyógyszert?

Figyelt kérdés

3 hét múlva kell visszamenni, de 1 hete szedem, és rossz mellékhatásai vannak neki, lehet később jobb lesz, viszont hozzászokni sem szeretnék hosszú távon, inkább magam akarom megoldani valahogy ezt a problémát, alternatív gyógyszerekkel és pszichoterápiával.



Viszont ezt nem szeretném elmondani neki, mert olyan orvos szerintem, aki ezekhez nem hisz, és egyébknét sincs olyan nagy problémám.

Gondolom nem fogja tudni, hogy nem szedem? vérvizsgálatot csak nem végezhet? Vagy előtte nap bevegyek párat?


okt. 3. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Mondd meg neki, ha össze vissza szeded, rosszabb lesz.
okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon nem mindegy, milyen gyógyszerről van szó.
okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a legtisztább, ha megbeszéled vele.


Anno simán megmondtam, hogy nem szeretnék ezekre rászokni, inkább egyéb alternatív gyógymódot választok. Párszor voltam még nála, majd megkért menjek ha akarok is valamit. Azóta sem voltam.

okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
A 19 éves mosonmagyaróvári késelő lány sem szedte a felírt gyógyszereit, és emiatt 4 ember ellen követett el emberölési kísérletet. Hasonlót akarsz?
okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Kétszer kellett elolvasnom amit írtál annyira nem akartam elhinni!Biztos vagyok benne,hogy volt egy elővizsgálat melyből fakadóan kialakult egy diagnózis menynek gyógyítására és enyhítésére kaptál gyógyszert amit kiváltottatok.Nos,ez a megállapított tünetegyüttes betegség nem játék hanem akár magad akár mások testi épségét is veszélyezteti,oly módon,hogy kiszámíthatatlan,váratlan helyzeteket generál az állapotod ha nem veszed be.Ráadásul ezekeket a taplettákat az előírtnak megfelelően szükséges szedni lehetőleg azonos idpőpontban.

okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%
Semmi, nem kell szedned. Nem vagy zártosztályon.
okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Jobban teszed, ha nem szoksz rá. Igazad van.
okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem csinálnak vizsgálatot, nekem még kórhában sem néztek gyógyszerszintet.Nem fog rájönni, hogy nem szeded.
okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem fog rájönni, nem múlnak a tünetek, és a kérdező szenved. Nem véletlenül kerültél orvos elé, és nem véletlenül írta fel a gyógyszert. Nem írtad, hogy mire, pedig az érdekes lenne. Az antidepresszánsoktól kezdetben rosszabbul lesz az ember, és kb 3-4 hét után hat. Az antipszichotikum is megbolygat, de azt muszáj szedni.Az baj, ha nem vagy elégedett az orvossal, fontos lenne a bizalom. Ha túl erősek a mellékhatások, azt jelezni kell, felírhat mást. Ha van másik orvos, menj máshoz.
okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy mire, mit es mennyit kell szedned. Ha nem vagy ön és/vagy közveszélyes nem kötelező szedned, azonban ennek lehet az az eredmdnye, hogy a pszichiàtered nem fog tovább veled dolgozni.


A legtöbb gyógyszernek az első pár hét kemény, aztan csökkennek a mellékhatások

okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!