Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a depreszio?

Milyen a depreszio?

Figyelt kérdés

Tudom google a barátom,de sok félét irnak róla és érdekel pár olyan ember véleménye aki benne volt már. Mert nem merem magam depressziósnak mondani, amíg nem vagyok benne 100%osan biztos.


Személyesen senkinek nem merem elmondani,h úgy érzem az vagyok. Mert sokszor nevetek,meg mindig vidámnak mutatom magam,de az mind kamu. Nem tartok senkit és semmit viccesnek valójában. Sőt nem érdekel senki és semmi. Bár szeretek festeni,mert akkor azon idegesitem fel magam és nem gondolok arra,h miért élek. Meg szeretek olvasni,mert az egy másik életet ad. De egyebkent mindig halálvágyam van vagy láthatatlaná akarok válni vagy vagdosnám magam,mert inkább legyen fizikai fájdalmam,mint lelki. (De nem teszem meg,mert feltünő lenne a depreszióm...)


Van egy beszédhibám ami megnehezit mindent az életemben,mert nem tudom elfogadni. Jártam pszichologushoz és felhoztam neki,h talán depresziós vagyok, de nála is mindig vidámnak mutattam magam,mert szerintem kinós szomorúnak lenni.


tegnap 22:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és valamikor nem tudom leplezni. Egyszeruen mikor belegondolok,h milyen szar vagyok és mennyire igazságtalan az életem nem tudom leplezni,h nincs semmi bajom
tegnap 22:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen. De megjegyzem, elég széles skálán van, a fent leírt valahol középen.

Menj el újra pszichológushoz, ezúttal talán azzal a céllal, hogy segítsen kilábalni.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak a neten depresszió tesztek, én anno azokból töltögettem ki egy-kettőt. Nyilván azért ez így nem annyira megbízható, de 100%-ra csak akkor lehetsz biztos, ha orvos diagnosztizál. Többféle betegség is adhat hasonló tüneteket és ezek ilyen amatőr módszerekkel nem különíthetőek el.
tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!