Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet segíteni egy...

Hogy lehet segíteni egy depresziósnak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 11. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz küldeni. Az is nehezen tud vele valamit kezdeni.

El lehet hívni programokra, meg le lehet beszélni az önbecsmérlő tévképzeteiről, de te fogsz beleunni a nemleges válaszokba és állandó negativizmusba. Magadat ne áldozd be őérte.

2023. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Én lennék a depresziós és barátom akar segíteni. Gyerekkori trauma, öngyilkos akartam lenni. Terápiára járok és gyógyszereket szedek, de ő is akar segíteni nekem csak nem tudja, hogy hogy. Mondja, hogy az a mult, ez a jelen, zárjam le. Erre elmegyek felvágni magam mert én úgy zárom le. Nem tudja, hogy hogy segítsen és én se tudom, hogy mi segíthet.


(A terápia és a gyógyszerek segítenek, de a terapeuta szerint évekbe telik a gyógyulás, barátom viszont varázsütésre akarja megoldani.)

2023. márc. 11. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ezt a pszichológussal beszéld meg, vagy ő beszélje meg, mert ez túlmutat a gyakorikérdések színvonalán. Ha van barátod, akkor már olyan extrém depressziós nem vagy, mert akkor nem tudnál randizni se. Te szereted, neked jelent valamit ez a kapcsolat? A szerelem depresszióűző hormonokat termel.
2023. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szerelem, csak barátság. Az életem tökéletes és mindenki írígykedik. Csak feljöttek gyerekkori emlékek és azok okoztak hírtelen depresziót. Egyik hónapban még boldog voltam, másikban már a diliházban voltam mert öngyilkos akartam lenni. Mindenkép felvetem a pszichológusomnak.
2023. márc. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!