Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet szociális fóbia vagy...

Ez lehet szociális fóbia vagy elkerülő személyiségzavar ?

Figyelt kérdés
Teljesen más vagyok mint átlag emberek. Pl sokszor azt gondolom,hogy rajtam nevetnek az utcán akik ismernek. Nem bírom a társaságot. Szorongok,zavarba vagyok és mikor mások beszélgetnek akkor én sokszor lefagyok és nem tudok mit mondani. Nem szoktam sokat beszélni meg nem is nagyon merem kimondani amit gondolok nehogy kiröhögjenek,mert nagyon érzékeny vagyok a kritikára és mindenre. Az utcára is szégyenlek kimenni,mert nem dolgozom már egy ideje ,de pont ezért,mert képtelen vagyok társaságba lenni. Irigylem azokat akik határozottak tudnak lenni és van önbizalmuk. Bizonyos helyzetekben szerencsétlenkedek,főleg munkahelyen és mindig félek,hogy elszúrok valamit. Félek a megítéléstől,hogy mit gondolnak rólam. Elég sokat vagyok depresszios ezek miatt meg alapból is depivel kezelnek és antidepit is szedek,de a fóbiára nem jó vagy nem tudom mi lehet ez de már kb húsz éve ez van. Az utóbbi idő nagyon elhatalmasodott.
ma 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő lehet.

Gyerekkorod milyen volt?

Bántalmaztak otthon vagy az iskolában?

ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó volt a gyerekkorom. Nem bántalmaztak. Ismerkedni se merek lányokkal. Amugy ez lehet örökletes vagy a marihuána is előhozhatja mert elég sokat füveztem és ez jobban utánna jött elő.
ma 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Van akit megzakkant maris. Ez a gyakoribb valós veszélye, hogy a meglévő mentális betegségre való hajlamot provokálja.

Menj el pszichiáterhez. Nem kell beutaló , csak időpontot kérni, vagy foglalni.

ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Járok pszihiáterhez. Gyógyszert is szedek.
ma 16:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Túlreagálok mindent. Ami másokról lepereg azt én úgy felfújom,hogy depresszios leszek.
ma 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobbulást! Remélem javulni fog idővel.
ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!